1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. B/38’de yolculuk eziyeti
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

B/38’de yolculuk eziyeti

A+A-

Söz Sizde köşenizde yayımladığınız birçok sorunun ivedilikle çözüme kavuştuğunu, yetkililer tarafından ele alınmasının daha hızlı olduğunu ve birçok mağduriyetin kısa sürede giderildiğini görmekteyiz.

Maksem sakini olan bizler de, okula, hastaneye vb. birçok yere giderken ‘maalesef’ B/38’i kullanmak zorunda kalıyoruz.

Sabah 09.00’da başlayacak derse yetişmek için 07.30’dan itibaren durakta beklemeye başlıyoruz. Hangi B/38’in durağa uğramadan geçeceğini bilemiyoruz. En fazla yarım saat sürecek yola çıkabilmek için bir saat otobüs beklediğimiz oluyor.

Gelenlerin çoğu durağa bile girmiyor. Yolcunun çokluğundan şikâyet ediliyor ve durağa girilmiyor. Otobüs seferleri yetersiz kaldığı için bu durumdayız, şoförlerin bu konuda yapabilecekleri bir şey de yok.

Şans eseri otobüse binebilenlerimiz de balık istifi yolculuk yapıyoruz ki buna bile razıyız artık. Yeter ki işe güce, okula, hastaneye vb. geç kalmayalım.

Çözüm olarak sabah 06.00-09.00 saatleri arası birkaç ek sefer konulması yeterli olacaktır.

Bu kadar insanın mağdur edilmeyeceğine inanıyor ve aracılığınızla sayın yetkililerin bu konuya duyarsız kalmayacağını umuyoruz.

Saygılarımla.
E. TEKİN

Ertuğrulgazi Aile Hekimliği Merkezi’ne teşekkür 


Yıldırım ilçesindeki Ertuğrulgazi Aile Hekimliği Merkezi’nde, aile hekimlerinden muayene sırası alma sorununa çok güzel bir çözüm bulunmuş.

Girişe yerleştirilen numarator sayesinde içerideki karışıklık önlenmiş.

Aile Hekimliği Merkezimize bu hizmeti kazandıranlara Söz Sizde köşesi aracılığıyla teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.
Bir vatandaş

B/27 hattındaki otobüse bindim ve şok oldum!  


Sayın Yumruktay, ben Yunuseli’nde ikamet etmekteyim. Dün sabah işe giderken Aksungur-Acemler istasyonu arasında çalışan 16 M 00348 plakalı B-27 hat numaralı özel halk otobüsüne bindim. Araca binmemle şoke olmam bir oldu. Araç, o kadar çok eskiydi ki, ‘hangi çağda yaşıyoruz böyle’ diye sormadan edemedim.

Otobüsün, koltuklarının bir çoğunda döşeme olmadığı gibi, mevcut olanlarınki de tamamen yırtık ve sökülmüş haldeydi. Bu durumun bugüne kadar devam etmesine vatandaşın duyarsızlığı mı, denetim olmayışı mı, araç sahibinin duyarsızlığı mı demek lazım bilemedim açıkçası.

Utanç verici bu tablonun sizin aracılığınızla ortadan kaldırılacağı inancıyla saygılarımı sunuyorum.
Bir vatandaş

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.