Bugun...
Bizi izleyin:



Bursa'da kolej kalitesinde eğitim

Tarih: 19-09-2017 14:47:22 + -


Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hayırsever İşadamı Erdoğan Şeremet ve Şeremet ailesinin katkılarıyla yenileme çalışmalarını tamamladığı Salih Şeremet Elmasbahçeler Ortaokulu’nda kolej havasında eğitim başladı.


Bursa'da kolej kalitesinde eğitim

Yeni eğitim dönemine adeta bir kolej görünümündeki yeni okullarında ‘merhaba’ diyen öğrencileri ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, okullarda da dönüşümün hızla devam ettiğini, bu kapsamda yenilenen Salih Şeremet Ortaokulu’nun da bölgeye değer kattığını söyledi.
 

Eğitim kurumlarına spor salonları kazandırılması, okulların fiziki eksikliklerinin giderilmesi, ortak sınavlara sponsorluk, okullara spor malzemesi desteği başta olmak üzere eğitim yatırımlarını hep ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, eğitimde çıtayı iyice yükseltti. Kent merkezindeki eski okulların yenilenmesi görevini üstlenen Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Zafer Okulları’nın modern bir eğitim kompleksi olarak eğitime açılmasının ardından Merkez İmam Hatip Lisesi ile Demirtaşpaşa İlkokulu’ndaki inşaatlar hızla yükselirken, Elmasbahçeler Ortaokulu da modern bir eğitim kurumu olarak Bursa’ya kazandırıldı. Gökdere Bulvarına cepheli Elmasbahçeler Ortaokulu, işadamı Erdoğan Şeremet ve Şeremet ailesinin katkılarıyla adeta bir kolej havasında yenilendi. İnşaat nedeniyle başka bölgelerdeki okullara nakledilen öğrenciler yeni döneme kolej görünümündeki Salih Şeremet Ortaokulu’nda ‘merhaba’ dedi.
 

Önceliğimiz eğitim


Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kapılarını yeni eğitim döneminde açan Salih Şeremet Ortaokulu’nu ziyaret ederek, öğrencilere başarılar diledi. Okul bahçesinde toplanan öğrencilere seslenen Başkan Altepe, “Sizler, hedefleri olan Türkiye’nin geleceğinin teminatısınız. Bunun için sizlerin daha donanımlı, birikimli ve idealist olmanız için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sizden de tek isteğimiz var. Çok çalışıp, başarılı olmak. Biz daha iyi şartlarda eğitim görmeniz için üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra sizde. İnşallah bu hizmetlerin hakkını vereceksiniz ve başarılı olacaksınız. Ben yeni dönemde hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Kentin marka okullarından Elmasbahçeler Ortaokulu’nun yenilenme süreci hakkında bilgi veren Başkan Altepe, “Buranın yenilenmesi için 9 binayı kamulaştırıp, yıkarak okul alanını genişlettik. Okulun 12 derslikten 32 dersliğe çıkmasıyla ilgili konuyu da hayırsever işadamımız Erdoğan Şeremet ve Şereket Ailesi üstlendiler. Her türlü donanım, spor salonu, futbol sahası, toplantı salonu, kütüphane, laboratuvarı olan güzel bir okul oldu. Adeta bir kolej şeklinde oldu. Bu okul aynı zamanda Elmasbahçeler Mahallesi’ne de büyük değer kattı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Başkan Altepe daha sonra Okul Müdürü Müge Canar ile birlikte ana sınıfı, normal sınıflar ve spor salonunu da gezerek, öğrencilerle sohbet etti.






DİĞER Bursa Haberleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
  Suriye'deki mülteci kampında doğdu şimdi Hollywood yıldızı
 • Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
  Türkiye'de ilk insansı robot fabrikası üretime başladı
 • 18`inde kraliçe oldu
  18`inde kraliçe oldu
 • Bursalı şehide son görev
  Bursalı şehide son görev
 • Bursa'da kurtuluş coşkusu
  Bursa'da kurtuluş coşkusu
 • Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
  Bursaspor 3-0 T. M. Akhisarspor
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ölümüne neden olan kazayı saniye saniye kaydetti
  Ölümüne neden olan kazayı saniye saniye kaydetti
 • İndirim izdihama yol açtı!
  İndirim izdihama yol açtı!
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
  Aslanla alay etmek, Nagihan'a pahalıya patladı
 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'den açıklama!
 • Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
  Ve Beyaz Show başlıyor! İşte yayın tarihi...
VİDEO GALERİ
YUKARI