24 Kasım 2014 Pazartesi
Dolar: 2,2244   Euro: 2,7581
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 22.04.2012 04:00

Başbakan Bursa’da

 Başbakan Bursa’da

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Bursa’da. Bursa’da ilk olarak 1. Türk-Arap Turizm Zirvesi ve partisinin İl Kongresi’ne katılacak olan Erdoğan, telekonferans yoluyla çeşitli açılışları da gerçekleştirecek.

SEYİT GÜNDOĞAN 
 
Başbakan Erdoğan 10.30’da Kısıklı’daki evinden Helikopter ile hareket ederek Merinos’a gelecek. Başbakan’ın programı 11.30’daki 1.Türk-Arap Turizm Zirvesi’yle başlayacak. Merinos AKKM’deki programda Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım Başbakan Erdoğan’a eşlik edecek.
 
AÇILIŞLARI YAPACAK...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, buradaki programın ardından saat 14.00’de partisinin il kongresinin yapılacağı Atatürk Spor Salonu’na geçecek. Kongrede partililere hitap edecek olan Erdoğan daha sonra 15.15’te Vali Şahabettin Harput’u Heykel Tarihi Valilik Binası’ndaki makamında ziyaret edecek. Valilik ziyaretinin ardından açılışlar için Yeniceabat’a geçecek olan Erdoğan, saat 16.00’da BTSO Mesleki Eğitim Kampüsü’nün açılışını gerçekleştirecek. Erdoğan, burada telekonferans yöntemiyle sırasıyla; Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sokulan Bursaray Üniversite hattı, Türkiye Diyanet Vakfı BTSO Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Şişecam Anadolu Cam Sanayi 4. Fırın’ın açılışlarını yapacak. Yenişehir’deki açılışta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün hazır bulunacak. Başbakan Erdoğan açılışların ardından akşam saatlerinde Bursa’dan ayrılacak. 
 
PETROL ZENGİNLERİ  BURSA’YA GELİYOR...
 
Başbakan Erdoğan’ın katılacağı ve Merinos AKKM’de 22-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan turizm zirvesi için Arap dünyasının petrol zenginleri Bursa’ya gelecek.  Suudi Arabistan Kralı’nın yeğeni Prens Waleed bin Talal  zirvenin en dikkat çeken konukları arasında yer alacak.
 
Başta turizm endüstrisi olmak üzere farklı sektörlerdeki işbirliğinin geliştirilmesini amaçlayan 1. Türk-Arap Buluşması ATCEX 2012’ye katılacak konuklar arasında, Arap Turizm Örgütü Başkanı El Fehaid, Bahreyn Kültür Bakanı, Sheikha Mai Bent Mohammed al Khalifah, Umman Turizm Bakanı Ahmad bin al Mhrizy gibi isimlerin yanı sıra önemli işadamları da bulunuyor.   
 
İKİ ADAYLI KONGRE...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa programının bir başka önemli ayağı AK Parti İl Başkanlığı Kongresi olacak. Merinos AKKM’de gerçekleştirilecek 1. Türk-Arap Buluşması ATCEX 2012’de hazır bulunacak olan Başbakan Erdoğan, daha sonra Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek olan kongreye katılacak.  Kongrede, mevcut İl Başkanı Sedat Yalçın ile Şevket Orhan yarışacak. Yoğun katılımla gerçekleştirilecek kongrede, 617 delege oy kullanacak. 

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
579
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.