22 Kasım 2014 Cumartesi
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 16.08.2010 04:00

Ayı Çeşmesi`nde su kuyruğu

Ayı Çeşmesi`nde su kuyruğu

Bursa`nın en çok tercih edilen mesire yerlerinin başında gelen Uludağ`da, vatandaşlar kaynak suyu için uzun kuyruklar oluşturuyor. Bursa`nın en kaliteli suyu olarak bilinen Ayı Çeşmesi`ne galonlarıyla gelenler, iftar ve sahur için kaynak suyu dolduruyor.

Oteller bölgesinin 200 metre yakınında Veli Çamur tarafından yaptırılan Ayı Çeşmesi`ne gelen Bursalılar, su için uzun kuyruklar oluşturuyor. Özellikle akşam saatlerinde Bursa`ya dönüş öncesi uzayan kuyruklar, su bidonlarının da fazla olması nedeniyle kısa sürede azalmıyor. Hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde kalabalıklaşan Ayı Çeşmesi`nin suyu, hem soğuk olması hem de kaliteli olması nedeniyle tercih ediliyor.
Vatandaşlar, suyun soğuk olmasının da kendilerini etkilediğini belirterek, `Uludağ`dan en güzel hediye buz gibi kaynak suyudur. Yolumuzun üzerinde olması ve hiç durmadan yaz aylarında bile hızlı bir şekilde akması nedeniyle Ayı Çeşmesi bizim için büyük bir nimettir. İftar ve sahurumuzu buz gibi kaliteli suyla yapıyoruz` dediler.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
465
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.