23 Temmuz 2014 Çarşamba
Dolar: 2.1217   Euro: 2.8623
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 16.08.2010 04:00

Ayı Çeşmesi`nde su kuyruğu

Ayı Çeşmesi`nde su kuyruğu

Bursa`nın en çok tercih edilen mesire yerlerinin başında gelen Uludağ`da, vatandaşlar kaynak suyu için uzun kuyruklar oluşturuyor. Bursa`nın en kaliteli suyu olarak bilinen Ayı Çeşmesi`ne galonlarıyla gelenler, iftar ve sahur için kaynak suyu dolduruyor.

Oteller bölgesinin 200 metre yakınında Veli Çamur tarafından yaptırılan Ayı Çeşmesi`ne gelen Bursalılar, su için uzun kuyruklar oluşturuyor. Özellikle akşam saatlerinde Bursa`ya dönüş öncesi uzayan kuyruklar, su bidonlarının da fazla olması nedeniyle kısa sürede azalmıyor. Hafta sonu gündüz ve akşam saatlerinde kalabalıklaşan Ayı Çeşmesi`nin suyu, hem soğuk olması hem de kaliteli olması nedeniyle tercih ediliyor.
Vatandaşlar, suyun soğuk olmasının da kendilerini etkilediğini belirterek, `Uludağ`dan en güzel hediye buz gibi kaynak suyudur. Yolumuzun üzerinde olması ve hiç durmadan yaz aylarında bile hızlı bir şekilde akması nedeniyle Ayı Çeşmesi bizim için büyük bir nimettir. İftar ve sahurumuzu buz gibi kaliteli suyla yapıyoruz` dediler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Herkes kaçtı, o keyfini çıkardı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağıştan herkes kaçarken, Taksim Meydanı'ndaki kadın ise yağmurun tadını çıkardı. Sağanak yağıştan rahatsızlık duymadan yürümeye devam eden kadın, zaman zaman ellerini açarak yağmurun adeta keyfini çıkardı.
2304
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.