22 Kasım 2014 Cumartesi
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 20.02.2012 16:37

Bursa-Mudanya yolu start aldı

Bursa-Mudanya yolu start aldı

Bursa Mudanya yolunun Bademli Kavşağı ile Güzelyalı Kavşağı arasındaki 8,5 kilometrelik bölümü gidiş ve geliş yönünde 3 şeride çıkıyor. 350 günde bitirilmesi planlanan çalışma tamamlanınca, özellikle yaz aylarında sıkışan trafik büyük nefes alacak.

ÖMER BİLİK

Mudanya-Bursa yolunun Bademli Kavşağı-Güzelyalı Kavşağı arasındaki bölümünde genişletme çalışmaları başladı. Trafiğe nefes aldıracak çalışma AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su’nun da katıldığı törenle start aldı.
 
Mudanya Güzelyalı girişi ile Bademli Kavşağı’na kadar 8,5 kilometrelik çift şerit gidiş ve dönüş yolu başlatılan çalışmayla 3’er şeride çıkarılacak. Böylece özellikle yaz aylarında Bursa-Mudanya Karayolu’nda yaşanan sıkışıklığın azalması bekleniyor.
 
8,5 KOLİMETRELİK YOL...  

Karayolları tarafından yapılan ihaleyi alan Gülşah ve Alemdaroğulları inşaat şirketlerinin ortak konsorsiyumu yolu,  en geç 350 günde bitirmeyi hedefliyor.  İhale bedelinin 18 milyon 299 bin TL  olduğunu belirten AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, şuanda çift şeritli olan yolda büyük sıkışıklık yaşandığına dikkat çekti. Mevcut yolun  Mudanya’nın Bursa ile olan bağlantısında artan trafik yoğunluğuna cevap veremez hale geldiğini belirten Su,  8,5 kilometrelik yolun 3 şeritli gidiş geliş olarak yapılacağıın kaydetti.  Yoğun çalışmayla yolun planlanandan da erken bitebileceğini belirten Milletvekili İsmet Su,  ’Şu an Tepedevrent’te işin en önemli ve çalışmanın en ağırlıklı olan yerinden çalışmalara başlandı. Burada köprülü bir kavşak yapılıp ileride TOKİ’nin inşa edeceği hastaneye bağlantılı olup trafiği çok rahatlatacak. Bu çalışmayla Bademli Kavşağı-Mudanya arasındaki trafiğin büyük ölçüde rahatlayacağına inanıyorum’ diye konuştu.
 
BADEMLİ KAVŞAĞI’NA DÜZENLEME...

İsmet Su,  Bademli Kavşağı’na da bir düzenleme yapılması gerektiğini  söyledi.  Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ile görüştüğünü belirten Su,  bu alanın  projelerinin de hazırlandığını ifade etti. Su, ’Bademli Kavşağı’na da trafiği rahatlatma açısından bir köprü yapılması düşünülüyor’ dedi.
 
ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Bursa-Mudanya Karayolu’nun 8,5 kilometrelik  kısmını üç şeride çıkaracak çalışma AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Başkan Yardımcısı Dr. Kartal Saldırış, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Kadir Kahraman ve partililerin katıldığı törenle başladı.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
490
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.