23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 22.05.2011 14:29

Bursa yeni Fen Lisesi’ne kavuşuyor

Bursa yeni Fen Lisesi’ne kavuşuyor

Bursa’nın Odunluk mevkiinde yapılan Fen Lisesi inşaatında sona yaklaşıldı.

 Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapımını üstlendiği fen lisesinin çeşitli sıkıntılar sebebiyle bugüne kadar tamamlanamadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, iflas eden müteahhit firma tarafından yarım bırakılan okul inşaatında Eylül 2010 ayında yeniden gerçekleştirilen ihalenin ardından sona yaklaşıldığını söyledi. Bursa’ya kazandırılacak olan ikinci lisenin Odunluk Mahallesi`nde yapıldığını hatırlatan Gülsar, "Müteahhit firma iflas ettikten sonra inşaatı bırakıp gitmişti. İlk ihalenin fesh edilmesinin ardından yeniden ihale yapıldı. Tekrar başlayan inşaat tüm hızıyla sürüyor. Okulun önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte Bursa ikinci bir fen lisesine kavuşacak" dedi.

Okulun 500 öğrenciye hizmet vereceğini belirten Gülsar, "Yine geçtiğimiz yılın Eylül ayında imzaladığımız protokolle DOSAB tarafından Bursa’ya bir Fen Lisesi daha kazandırılacak. Bu okulların tamamlanmasıyla Bursa iki yeni fen lisesine kavuşacak. Eğitimde çıtayı yükseltmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
514
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.