23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 05.05.2012 12:05

Bursa’da lezzet yarışı başlıyor

Bursa’da lezzet yarışı başlıyor

Bursa’da bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bursa Ulusal Gastronomi Yemek Yarışması’, 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) en güzel lezzetlerin yarışına sahne olacak.

Ustaların ve aşçılık okulu öğrencilerinin katılacağı yarışma, gastronomi öğrencilerinin Türk mutfağını yakından tanımaları ve yarışmalar hakkında tecrübe edinmelerini sağlamak maksadıyla hayata geçiriliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan yarışmanın tüm hazırlıkları, Uludağ Profesyonel Aşçılar Derneği (UPADER) tarafından yürütülüyor. İnoksan’ın mutfak sponsoru olduğu yarışmaya BURFAŞ, Pınar, Şeker Endüstriyel ve Ülker de sponsor olarak destek veriyor. Öğrenci ve genç aşçılar ile usta aşçılar olmak üzere 2 ana kategori altında 16 kategorinin yer aldığı yarışmada her kategoride özel jüri ve hijyen ödülleri verilecek.

Bu yıl 15-16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenecek olan yarışmada, Türkiye genelinden tamamı usta aşçılardan oluşturulan 44 jüri üyesi değerlendirme yapacak. Yarışma, 16 Mayıs Çarşamba günü Göl Park Sosyal Tesisleri’nde yapılacak ödül töreni ve gala yemeği ile sona erecek.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
515
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.