28 Kasım 2014 Cuma
Dolar: 2,2083   Euro: 2,7538
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 05.05.2012 12:05

Bursa’da lezzet yarışı başlıyor

Bursa’da lezzet yarışı başlıyor

Bursa’da bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bursa Ulusal Gastronomi Yemek Yarışması’, 15 ve 16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) en güzel lezzetlerin yarışına sahne olacak.

Ustaların ve aşçılık okulu öğrencilerinin katılacağı yarışma, gastronomi öğrencilerinin Türk mutfağını yakından tanımaları ve yarışmalar hakkında tecrübe edinmelerini sağlamak maksadıyla hayata geçiriliyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan yarışmanın tüm hazırlıkları, Uludağ Profesyonel Aşçılar Derneği (UPADER) tarafından yürütülüyor. İnoksan’ın mutfak sponsoru olduğu yarışmaya BURFAŞ, Pınar, Şeker Endüstriyel ve Ülker de sponsor olarak destek veriyor. Öğrenci ve genç aşçılar ile usta aşçılar olmak üzere 2 ana kategori altında 16 kategorinin yer aldığı yarışmada her kategoride özel jüri ve hijyen ödülleri verilecek.

Bu yıl 15-16 Mayıs tarihlerinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) düzenlenecek olan yarışmada, Türkiye genelinden tamamı usta aşçılardan oluşturulan 44 jüri üyesi değerlendirme yapacak. Yarışma, 16 Mayıs Çarşamba günü Göl Park Sosyal Tesisleri’nde yapılacak ödül töreni ve gala yemeği ile sona erecek.

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
2279
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.