23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 21.01.2010 05:00

Ertuğrul Akagündüz Atmaca lehine çekildi

Ertuğrul Akagündüz Atmaca lehine çekildi

İMO`nun bu hafta sonu yapılacak seçimleri öncesinde, Çağdaş Mühendisler Grubu adayı Ertuğrul Akagündüz, Çalışma Grubu`nun adayı Mehmet Atmaca lehine yarıştan çekildi.

SEYİT GÜNDOĞAN

Atmaca ile Akagündüz, dün Kültürpark`taki Göl Çay Bahçesi`nde düzenledikleri ortak basın toplantısıyla birleşme kararını açıkladı. Akagündüz, Çağdaş İnşaat Mühendisleri Grubu olarak ilk günden itibaren, tüm üyeleri kucaklayan, gruplar ve siyaset üstü hareket ettiklerini belirterek, bu yönde sürekli olarak birliktelik çağrısı yaptıklarını söyledi. Tek liste altında birlik ve dayanışmayı sağlamak için çaba gösterdiklerini kaydeden Akagündüz, “İlkeli birliktelik için birlik ve dayanışma adı altında tek bir liste ile seçime katılma kararı aldık. Çağdaş Mühendisler Grubu adına üstlendiğim görevimden Mehmet Atmaca lehine çekiliyorum” diye konuştu.

Akagündüz, tek bir liste ile seçime gitme önerisini diğer Çalışma Grubu adayı Necati Şahin`e de ilettiklerini ifade ederek, ancak Şahin`in bu teklife karşı olumsuz yanıt vermekle birlikte tavır aldığını öne sürdü. Birleşmenin bir seçim ittifakı olmadığının altını çizen Akagündüz, ileriki dönemlerde de tüm üyeleri içine alacak bu anlayışı sürdüreceklerini kaydetti.
Şahin`e karşı yarışacak olan Mehmet Atmaca da, akademik odalarda siyasi çekişmelerin karşısında olduklarını belirterek, “Biz daha göreve gelmeden bu camiaya hizmet verdik. Ne sağ, ne de sol anlayışın temsilcisi olmadığımızı her ortamda dile getirdik. Bu düşünce birliği bizi bu noktaya getirdi. Bütün herkes şunu iyi bilsin ki bu siyasi ve seçim kaygısıyla oluşturulmuş bir ittifak değildir. Bu, tüm üyeleri kapsayan daha güçlü bir yönetim anlayışı sonucunda oluşturulmuş bir yönetimdir” dedi.

 

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
553
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.