Bursa`da midibüsün frenleri patladı
28 Ağustos 2014 Perşembe
Dolar: 2.1620   Euro: 2.8499

Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 22.04.2011 17:03

Hoca Hasan Camii’nin çevresi güzelleştirildi

Hoca Hasan Camii’nin çevresi güzelleştirildi

Tarihi eserleri ayağa kaldıran Osmangazi Belediyesi, Altıparmak semtindeki Hoca Hasan Camii’nin çevresini güzelleştirdi.

Hoca Hasan Mahallesi Toplayan Sokağı'nda bulunan Hoca Hasan Camii'nin çevresi düzenlendi. 250 metre karelik alana kadın ve erkek tuvaletleri, gasilhane, dernek odası, çay ocağı ve abdest alma yeri yapıldı. Ayrıca 450 metre karelik bahçeye ihata duvarı korkuluk yapılırken, zemin de güzelleştirildi. 5 ayda bitirilen çevresi düzenlemesi toplam 207 bin liraya mal oldu.Daha temiz ve güzel bir Bursa hedeflediklerini belirten Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, "Temiz ve güzel Osmangazi için çalışıyoruz.


Bu temizlik ve güzelliğin merkezden en uç noktaya kadar Osmangazi'nin her mahallesinde ve her sokağında hissedilmesini istiyoruz.


Hoca Hasan Camii'nde yaptığımız düzenlemelerle mahallemizin ihtiyaçlarına cevap verdiğimizi düşünüyorum. Osmangazi'nin bir çok yerinde böyle tarihi binalarımız var.


Gücümüzün ve bütçemizin yettiği kadar bunları güzelleştirmeye çalışıyoruz. Bu değerler ortaya çıktıkça Bursa bütün dünyaya tanıtılmış oluyor. Artık dünyada şehirler yarışıyor. Biz de bu yarışta varız" dedi.


Cami düzenlemesinin açılışına katılan AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu ise, "Mabetler İslam dini ve Müslümanlar için önemli mekanlardır. Camide, makam ve mevkiimiz ne olursa olsun aynı safta duruyoruz" diye konuştu.


Açılışa katılanlara pilav ve ayran ikram edildi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Marmara Denizi`nde korku dolu dakikalar!

Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Mudanya-Kabataş seferini yapan Emir Sultan isimli feribotun, Bozburun yakınlarında olumsuz hava koşulları nedeniyle camı patladı.
3434
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.