28 Kasım 2014 Cuma
Dolar: 2,2083   Euro: 2,7538
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 20.05.2011 11:30

Mavi Tur başladı

Mavi Tur başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi bu yıl 3. düzenlediği Gemlik Körfezi’ndeki tarifeli seferlere Mudanya’dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ve Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün verdiği startla başladı.

ÖMER BİLİK

 

  Günde iki sefer olarak düzenlenecek olan Mavi Tur’un ilk seferi Mudanya’dan 09.30’da başlayıp Armutlu, Fıstıklı, Kumla’ya uğradıktan sonra Kumla’dan 14.15’de hareketle 15.30’da Mudanya’ya dönecek. İkinci sefer Mudanya iskelesinden 18.30’da hareketle Kumla, Fıstıklı ve Armutlu’ya geçilip saat 21.45’de Armutlu’dan hareketle 22.45’de Mudanya’ya geri dönecek. Mavi Tur’daki İzzet Kaptan Gezi Teknesine yolcular Akıllı Bukart veya 2 tüm manyetik biletle toplam 6 lira bedel ödeyecekler.

  Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Mavi Tur’un 10 Haziran’a kadar olan sabah seferleri Bursa’dan muhtarların belirleyeceği düşük gelirli vatandaşlar Büyükşehir Belediyesinin tahsis edeceği otobüslerle taşınıp, kendilerine gezi sırasında kumanya verilirken, tekne gezisi dahil hiçbir ücret alınmayacağı, 10 Haziran’dan sonra da ücretsiz hizmetin haftanın belirli günleri ilk seferde devam edeceği öğrenildi. Mavi Tur’un ilk seferinde Başkan Altepe, “Bursa’mız güzel olmasına güzel de Bursa’mız özellikle bir sahil şehri, Bursa’mızın denizi var Gemliğiyle, Mudanyasıyla Gemlik Körfezi Büyük Şehrimizin sınırları içerisinde, bizler istiyoruz ki sahillerimiz daha çok gündeme gelsin ve bu konudaki aktivitelerimizi artıralım. Başta Mudanya’mızın gelişmesi, kalkınması, turizm şehri olması yolundaki adımlarımızı da bu konuda hızla atarken, ilçenin hızla kent ekonomisine katkı koyacak faaliyetlerine de imza atıyoruz. Mudanya Belediyemizle birlikte ilçenin yaşanabilir hale gelmesinde, başta tarihi değerlerin ayağa kalkması, Mudanya-Gemlik sahillerinin düzenlenmesi, her konudaki eksikliklerin giderilmesini hızla sürdürüyoruz. Çünkü Mudanya bizim vitrinimiz, vizyonumuz, Mudanya bizler için çok önemli bizler de bu konuda yoğunluğumuzu buraya vermiş oluyoruz ve Mudanya’mızda turizm kenti olma yolundaki bu adımları atıyoruz. Her yaz başlattığımız Mavi Tur seferleri talep olduğu müddetçe devam edecektir, amacımız Mudanya, Gemlik ve Armutlu sahillerini buluşturmak ve Gemlik Körfezi içerisinde bir sirkülasyon ve hareket sağlamak, Bursa insanımızın da Bursa’nın bir denizi olduğunu hatırlamasıdır, geçtiğimiz yıl Bursa’mızın 80 ayrı noktasından 10 bin insanımızı getirip denizle haşır neşir olmasını sağladık hedefimiz bu yıl sayıyı daha da artırmaktır. Seferlerimiz Mudanya’mız, Bursa’mız ve bütün hemşerilerimiz için hayırlı olsun” dedi.

  Mavi Tur’un ilk seferine Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy’un yanı sıra Burulaş yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katılıp, İzzet Kaptan Gezi Teknesi limandan ayrılırken Altepe ve Aktürk yolcuları el sallayarak uğurladılar.

    

 
 

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
2359
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.