25 Temmuz 2014 Cuma
Dolar: 2.0940   Euro: 2.8211
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 03.09.2013 11:35

Otobüs bekleme devri sona eriyor

Otobüs bekleme devri sona eriyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BURULAŞ tarafından yaptırılan akıllı duraklar şehrin çeşitli yerlerine monte edilmeye başlandı.

BURULAŞ’ın akıllı durak sistemi için çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Otobüs duraklarına yerleştirilen ekranlar sayesinde artık otobüs bekleme devri ortadan kalkıyor.
 
Duraklara yerleştirilen ekranlar sayesinde vatandaşlar otobüslerin nerede olduğunu, kaç dakika sonra durağa geleceğini takip edebiliyor. GPS sistemi sayesinde otobüsün kaç kilometre uzakta olduğu, ne zaman geleceği ekranda belirtiliyor. Gelen otobüsün hat numarası, durağa kalan mesafesi ve gideceği yer de ekranda yazıyor.
 
İlk etapta Setbaşı Mavi Köşe, Fomara ve bazı duraklara konulan ekran test için kullanılmaya başladı. Akıllı ekran vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Herkes kaçtı, o keyfini çıkardı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağıştan herkes kaçarken, Taksim Meydanı'ndaki kadın ise yağmurun tadını çıkardı. Sağanak yağıştan rahatsızlık duymadan yürümeye devam eden kadın, zaman zaman ellerini açarak yağmurun adeta keyfini çıkardı.
2906
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.