26 Kasım 2014 Çarşamba
Dolar: 2,2194   Euro: 2,7694
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 05.04.2011 14:02

Radar bu cihaza vız geliyor

Radar bu cihaza vız geliyor

Polis, trafik canavarıyla mücadele ededursun. Ancak, bazı hız tutkunları ’radar’la denetim yapan ekiplere yakalanmamak için değişik çarelere başvuruyor.İşte buna son bir örnek. İthalatı yasak olan bu cihaz, yurda kargoyla sokuldu. Aracın hızı kaç olursa olsun bu aparat radarın tüm sinyallerini bozuyor.

OKTAY KAYALAR

 

Trafik ekiplerinin, radarla denetim yaptığını belli eden uyarıcı cihazlar, hız tutkunlarını gözdesi. Kore ve Amerika'da üretilen ancak Türkiye'de imali ve ithali yasak olan 'anti radar' adı verilen bu cihazı kullanmak yasak.

 

KARGOYLA GELDİ

 

Çünkü bu alet, radar cihazının sinyalini bozduğu gibi, aracın süratini de düşük gösteriyor. Bursa Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık İstihbarat ve Narkotik ekipleri, araçların süratini olduğundan daha düşük gösteren bir cihazın Bursa'ya getirildiğini öğrenince harekete geçti.

 

BAŞI DERDE GİRDİ

 

Kargo şirketine gelen cihaz, kurye tarafından alıcısına teslim edileceği sırada Gümrük Muhafaza memurları operasyon yaptı. Ekipler, cihaza el koyarken, gözaltına alınan T.H. hakkında ise ”İthalatı yasak ürünü Türkiye’ye sokmak” suçundan yasal işlem yapıldı.

 

CEZASI VAR

 

İthalatı yasak ürünleri yurda sokmak, yasalara göre suç sayılıyor. Karayolları trafik kanununa göre trafikte hız kontrolü yapan cihazları yanıltan aygıt kullananlara, hem para hem de hapis cezası öngörülüyor. Yetkililer, bu nedenle sürücüleri kurallara uymaya davet edip 'Bu gibi hilelere yönelmeyin' dediler.

olayhaberportali.web.tv

Odun kırıp, soba yakan eğitim melekleri

Bitlis`in Hizan ilçesine bağlı Çatak Değirmen köyünde görev yapan kadın öğretmenler, tüm zorluk ve imkansızlığa rağmen öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.
322
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.