31 Ekim 2014 Cuma
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 31.07.2012 11:41

Sağlık Meslek Lisesi eğitim-öğretime hazır

Sağlık Meslek Lisesi eğitim-öğretime hazır

Mürsel Sağlık Meslek Lisesinin bitirilmesi için el atan BTSO okul inşaatını 2012-2013 eğitim yılına yetiştirmeyi hedefledi.

ÖMER BİLİK
2009 yılı Aralık ayında Mürsel köyü halkı ve köy muhtarı Hüseyin Çakır’ın girişimleriyle başlayan ve bittiğinde yaklaşık 2,5 milyon liraya mal olacak olan Mürsel Sağlık Meslek Lisesinde Ağustos ayı içinde kayıtların başlaması bekleniyor. Köy halkının bağışı ile 4 dönüm arazi üzerine 4 kat inşa edilen Mürsel Sağlık Meslek Lisesi 18 derslik ve 4 ayrı laboratuardan oluşuyor. 500 öğrencinin öğrenim görebileceği Mürsel Sağlık Meslek Lisesi yeni öğretim yılı içinde gün sayıyor.

BÜYÜKŞEHİR VE MUDANYA BELEDİYESİ DESTEK VERDİ

Bu arada Türkiye’de bir köye ilk defa lise yaptırmakla bir ilke imza atan Mürsel köyü muhtarı Hüseyin Çakır okulun bugünlere gelmesinde Bursa Büyükşehir ile Mudanya Belediyesinin yardım ve emeklerinin çok olduğunu belirtti. Okulun tamamlanması için yaklaşık 350 bin liralık bir ihtiyacın da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’ndan geldiğini vurgulayan köy muhtarı Çakır 4 adet laboratuardan birinin de Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk tarafından yapılacağını belirtti. Çakır, “Köy halkımızın katkılarıyla Bursa eğitimine iyi bir hizmet kazandırdığımıza inanıyorum. Emekleri geçen ve yardımlarını gördüğümüz her kuruma ve kişilere teşekkür ederiz. Okulumuz inşallah 30 Eylülde eğitime başlayacaktır. Bu yıl ilk olarak 180 öğrencinin öğrenim görmesini bekliyoruz. Okulumuz içinde demirbaş olarak Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine ödenek de gönderilmiştir” dedi.
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.