28 Kasım 2014 Cuma
Dolar: 2,2083   Euro: 2,7538
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 05.04.2011 17:27

Şehir içi ulaşım rahatlıyor

Şehir içi ulaşım rahatlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, alternatif çözümlerle şehir içi ulaşıma rahat nefes aldırıyor.

Cumhuriyet Caddesi'nin araç trafiğine kapatılarak yaya trafiğine tahsis edilmesi üzerine Atatürk ve Haşimişçan caddelerinde çeşitli düzenlemeler yapıldı. Buna göre, Yıldırım bölgesinden gelen otobüs hatları Gökdere, Setbaşı, İnönü Caddesi'ni kullanarak Haşimişcan Caddesi'ne, Nilüfer bölgesinden gelen bazı otobüs hatları da Timurtaşpaşa, Devlet Hastanesi ve Muradiye yönüne yönlendirildi.

 


Uygulama ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Levent Fidansoy, Nilüfer bölgesinden otobüslerle şehir merkezine gelmek isteyen vatandaşların Timurtaşpaşa durağında inerek 35/C numaralı hatta ücretsiz aktarma yapabileceğini ve bu sayede Heykel, Setbaşı, Yeşil, Gökdere ve Şehreküstü'ne gidebileceklerini belirtti. Fidansoy, aynı şekilde Yıldırım bölgesinden gelen otobüslerle Devlet Hastanesi'ne ulaşmak isteyen vatandaşların da Setbaşı Mavi köşe Durağı, Beyazıt Caddesi Köprübaşı durağı, Kemal Bengü Caddesi Acem Reis Cami durağı ve Haşim İşcan Caddesi Ördekli Kültür Merkezi duraklarında inerek 35/B numaralı otobüsler aracılığıyla Şehreküstü, Timurtaşpaşa ve Devlet Hastanesi'ne ücretsiz olarak gidebileceklerini vurguladı.

 

Ayrıca BursaRay'ı kullanarak şehir merkezine ulaşmak isteyen vatandaşların Şehreküstü BursaRay İstasyonu'ndan bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ücretsiz aktarma yapabildiğini vurgulayan Fidansoy, 35/C hat numaralı otobüslerle Timurtaşpaşa, Heykel, Setbaşı bölgesine; 35/B hat numaralı otobüslerle de Altıparmak, Muradiye Bursa Devlet Hastanesi, Heykel ve Setbaşı bölgesine ulaşabileceklerini belirtti.

 

Fidansoy, 35/C hattının 6 Nisan Çarşamba gününden itibaren yoğunluk yaşanan sabah ve akşam saatlerinde 5 dakikada bir çalışacağını da sözlerine ekledi.

 

Öte yandan Atatürk, Cumhuriyet, Altıparmak, İnönü, Gazcılar, Uluyol, Fevzi Çakmak ve Kıbrıs Şehitleri caddeleri ile Santral Garaj önü ve Çekirge Caddesi'ne girecek dağıtım araçlarının yük indirme ve bindirme saatleri UKOME Kurulu'nun 21.01.2011 tarih ve 16 sayılı kararı ile yeniden belirlendi ve yasaklama levhalarının montajı tamamlanarak uygulamaya geçildi. Karara göre Atatürk, Cumhuriyet, Altıparmak, İnönü, Gazcılar, Uluyol, Fevzi Çakmak, Kıbrıs Şehitleri, Santral Garaj önü ve Çekirge caddelerine girecek dağıtım, kargo, lojistik ve pazarlama gibi şehir içi dağıtım araçları, 10.00-12.00, 14.00-16.00 ve 21.00-07.00 saatleri arasında yük indirme ve bindirme yapabilecek.

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
2216
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.