25 Ekim 2014 Cumartesi
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 24.01.2013 05:00

Talasemili kardeşlere Bursa sessiz kalmadı

Talasemili kardeşlere Bursa sessiz kalmadı

Antalya’da talasemili kızlarını hayatta tutmaya çalışırken bir yandan da yoklukla mücadele eden ikisi talasemi hastası 3 çocuk annesi olan Gülcan Avşar’ın çağrısına Türkiye seyirci kalmadı.

Avşar Ailesi’nin hikayesi sadece Antalya değil, Bursa halkını da harekete geçirdi. Aile için Bursa’da başlatılan kampanyada, Olay FM programcılarından Gülşen Akarsu Özkan’ın çağrısı etkili oldu.
 
Talasemili çocuklar ile annelerinin gecekondudaki yaşamını duyaran Olay FM programcıları, Olay Medya Center ve Yeşim Tekstil girişlerine kumbara koydu. Bir kumbara da isteyen firmada bir gün süreyle kalmak üzere gezici olarak hazırlandı.
 
Talasemi hastası Sümeyye ve Meryem’in iyileşmesi için gerekli tüp bebek masraflarını Antalya’daki bir merkez üstlenirken, sadece bir cihaz için 3 bin 500 dolar ödeme kaldı.
 
Bunun üzerine bu kez aileye tedavinin ardından bir de ev almak için sürdürülen kampanyaya, birçok kurum da ilgi gösterdi.
 
GEZİCİ KUMBARA...
 
Şimdi 26 Ocak Cumartesi ve 27 Ocak Pazar günü iki ayrı program düzenleyecek Olay FM programcıları, gerekli izinler alınarak Halk Bankası Gazcılar Şubesi 01045040 IBAN: TR77 0001 2009 2950 0001 0450 40 nolu bir de hesap açtırdılar. Gülşen Akarsu Özkan, gezici kumbaranın işyerlerinde bir gün boyunca durmasını isteyenlerin 331 70 50 numaralı telefonu arayabileceklerini söyledi.
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Aksiyon filmlerini aratmayan kazalar

MOBESE kameralarına yansıyan kazalar polisiye filmlere taş çıkarıyor. Türkiye genelinde güvenlik için 24 saat kayıt yapan MOBESE kameralarına yansıyan kazalar film sahnelerini aratmıyor.
3027
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.