22 Kasım 2014 Cumartesi
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 02.09.2011 16:19

Uludağ’da korkutan yangın!

Uludağ’da korkutan yangın!

Bursa’da, Uludağ Milli Parkı’nda çıkan yangında yarım dekarlık alan kül oldu.

Çobankaya’da oteller bölgesinden Bakacak’a giden yolun sağ tarafında, Sultan Selim Çeşmesi’nin üstündeki çayırda yangın çıktı. Yangın, kampçıların ve orman helikopterinin müdahalesiyle ağaçlara sıçramadan söndürüldü. Çobankaya mevkiindeki kamp alanında kalan çadırcılar, alevlere yanlarında getirdikleri su bidonları ve küreklerle müdahale etti. Çobankaya kampında kalan, TOFAŞ’tan emekli eski itfaiyeci Nusret Başdar’ın nezaretindeki 30 kişilik kampçı grubu, yangına, alevlerin ilerlediği istikametten müdahale ederek, alevlerin ardıçlara ve ağaçlara sıçramasını önledi.
 
Orman Bölge Müdürlüğü yangın ihbar hattına da bilgi verilmesi üzerine Bursa’dan kalkan yangın bir helikopteri havadan müdahalede bulundu. Uludağ’ın zirvesindeki Kilimligöl’den 3 sepet su alan yangın helikopteri yangının tamamen sönmesini sağladı. Sarıalan’daki orman muhafaza memurları ile milli park işçilerinin de destek verdiği söndürme çalışmaları bir saat sürdü.

Jandarma ekipleri, yarım dekarlık alanın kül olmasına sebebiyet veren yangının çıkış sebebini araştırıyor. Uludağ Mili Parkı’nda son 10 yılda ilk defa yangın çıktığı öğrenildi.
 

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
475
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.