23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Güncel Tarih: 03.08.2008 19:55

Kardeşleri ölüm ayırdı

Kardeşleri ölüm ayırdı

Mersin`den tatil için Konya`daki babaannelerinin yanına gelen iki kız kardeşi ölüm, sadece 4 gün kaldıkları Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde yurt binasının çökmesi sonucu birbirlerinden ayırdı.

Kardeşinin ölümünden habersiz Konya`daki hastanede yanık tedavisi gören küçük kız hayata tutunmaya çalışırken, kardeşi ise köylerinde toprağa verildi.
Babasının öğretmenlik görevi nedeniyle Mersin`de yaşayan Rukiye Sema Demirbaş (11) ile kardeşi Zeynep Büşra Demirbaş (13), yaz tatili nedeniyle Balcılar`da oturan babaanneleri Ayşe Göktaş`ın yanına geldi.
Yaz tatillerini akrabaları ile geçiren iki kız kardeş, tavsiye üzerine beldedeki kız öğrenci yurdunda kalmaya karar verdi. Ancak, yurttaki dördüncü günlerinde çöken binanın enkazında kardeşlerden Rukiye Sema Demirbaş hayatını kaybederken, Zeynep Büşra ise patlamanın etkisiyle vücudunda ağır yanıklar ile yaralı kurtuldu.
Kardeşinin ölümünden habersiz olan Zeynep Büşra`nın tedavisi Konya`daki Dr. Faruk Sükan Doğum ve Çocuk Hastanesinde devam ediyor.
İki kardeşin Mersin`de bulunan ailesi ise çocuklarının ölüm haberi üzerine beldeye geldi. Rukiye Sema Demirbaş Balcılar beldesinde toprağa verildi.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
541
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.