26 Kasım 2014 Çarşamba
Dolar: 2,2194   Euro: 2,7694
Ana Sayfa Güncel Tarih: 09.05.2009 15:35

Müze gibi ev

Müze gibi ev

Kütahya Kuyumcular Odası Başkanı`nın evindeki yatak odasından, 3 bin parça tarihi eser çıktı.

SADULLAH ORGAN


Bursa Jandarma Komutanlığı`nın 5 ilde başlattığı operasyonda gözaltına alınan 38 kişiden 12`si tutuklanırken, zanlılardan bir kısmı daha dün Adliye`ye sevk edildi. Tutuklananlar arasında Kütahya Kuyumcular Odası başkanı Mehmet Temizeller de bulunuyor. Temizeller`in Kütahya`daki evinde ikinci kez arama yapan ekipler, yatak odasında gizli bir yere saklanmış 3 bin parça tarihi eser buldu.
Zanlının yatak odasındaki dolabın arkasına zulaladığı ikinci odada ele geçirilen kolye, küpe, yüzük, kandil, heykel parçası ve sikkelere değer biçilemiyor. Bin 160 adet altın, bronz, gümüş sikke, 14 adet kolye, 15 adet küpe, yüzükler, yüzük taşları, bin 788 adet boncuk, 9 adet haç, kandil, kadın figürü, büst, şişe, kaşe, kulp, mühür, heykel parçası, kuş figürü, çan, insan figürü, halka, çanak, kap, şiş, yüzük, iğne topuzu, sapan taşı gibi eserler müzeye gönderildi.


 

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
1471
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.