22 Eylül 2014 Pazartesi
Dolar: 2.2272   Euro: 2.8675


Cafer Ercan vefat etti

Bursa siyasetinin Cafer Abi’si, Doğru Yol Partisi’nin Bursa teşkilatının kurucularından Cafer Ercan 79 yaşında yaşama veda etti. Siyasette Süleyman Demirel’e yakınlığıyla da tanınan Ercan, 12 Eylül döneminin zor koşullarında tüm servetini demokratikleşme çabaları doğrultusunda ortaya koymuştu.

Kent konseyleri buluştu

Bursa`da bulunan 14 kent konseyi, Bursa Kent Konseyi (BKK) tarafından düzenlenen ‘Bursa ili Kent Konseyleri Toplantısı`nda biraraya geldi.

Yeni kaymakam göreve başladı

Kayseri Yahyalı ilçesinden Kestel`e atanan Kaymakam Ziya Polat görevine başladı.

Yeni HEM binası Ekim`de açılıyor

İnegöl`de inşa edilen Türkiye`nin en büyük Halk Eğitim Merkezi`nin inşaatı tamamlandı. HEM`de eğitimler 1 Ekim tarihinde başlıyor.

2 bin 500 öğrenciye kırtasiye desteği

İnegöl Belediyesi, Umuteli Sosyal Yardım Merkezi aracılığıyla 2 bin 500 öğrenciye kırtasiye yardımında bulundu.

70 yıllık hasret bitti

70 yıl sonra kurulan bağlantı ile bir araya gelmek için Bosna`dan yola çıkan Ummıhana Çasıç ile Dzenana Çasıç, Şoförler Derneği eski Başkanı ve aynı zamanda Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyesi Engin Sevük ile buluştu. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan`ın makamında gerçekleşen buluşmada duygusal anlar yaşandı.

Gazilerin gurur günü

Atatürk`e `gazi` ünvanı verilmesinin 93. yıldönümü olan Gaziler Günü Gemlik`teki törenlerle kutlandı.

Karabulut veda etti

Mustafakemalpaşa`da 5 yıl görev yaptıktan sonra Düzce Vali Yardımcılığı`na atanan Kaymakam Kazım Karabulut ilçeye veda etti.

Türkan bebeğin anısı Bursa`da da yaşatılacak

Bulgaristan’daki Türklere uygulanan asimilasyon politikalarına karşı direşin simgesi olan ve 1984 yılında henüz 18 aylık iken annesinin sırtında komünist rejimin askerleri tarafından vurularak şehit edilen Türkan Bebeğin anısı adına Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Bursa’da yaptırılan çeşme, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Soğanlı futbol sahasına kavuştu

Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı ve huzurlu bir Bursa’ hedefiyle Soğanlı’ya yaptırılan futbol sahası, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı. Açılışta konuşan Altepe, en büyük zenginliğin sağlık olduğunu belirterek, Soğanlı Futbol Sahası’nın Bursalı gençlerin sağlıklı yetişmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Bursa`da dua işlemeli bıçaklara yoğun talep

Bursa`da, bir bıçak imalatçısı tarafından kurban kesilirken okunması gereken `Bismillahi Allahuekber` duası işlenen bıçaklar yoğun ilgi görüyor.

Osmanlı`nın ilk paraları Bursa`da sergilenecek

Bursa`da, Osmanlı Devleti`nin ikinci padişahı Orhan Gazi döneminde 1300`lü yıllarda ilk paraların basıldığı darphanenin restorasyonu sürüyor. Osmanlı`nın ilk paraları, restorasyon tamamlandıktan sonra bu binada sergilenecek.

Bursa`da 1 liranın altında ekmek satan fırınlar yandı

Yargıtay tarafından alınan karar doğrultusunda illere göre belirlenen ekmek fiyatlarının altında satış yapan fırınlara yüklü miktarda tazminat cezası ve ruhsat iptaline varıncaya kadar yaptırımlar uygulanacak.

Dünya arabasız gününe bisikletli kutlama

Bursa`da 600`ün üzerinde profesyonel ve amatör bisikletçilerin katıldığı bisiklet turu, Mudanya`da sona erdi.

Bursalı dağcılar Alplerin zirvesinde

Bursa Uludak Dağcılık Kulübü üyeleri; İsviçre, Fransa ve İtalya`nın kesişme noktası olan 4 bin 810 metre yüksekliğindeki Matterhourn dağına zorlu bir tırmanış gerçekleştirdi.

Hapis cezası alınca evini kendi elleri ile yıktı

Bursa’da, imarlı 3 katlı binasının üzerine kaçak 2 kat daha inşa eden vatandaş, “ruhsatsız inşaat yaptığı” gerekçesiyle açılan davada 2.5 yıl hapis cezasına çarptırılınca, elleriyle yaptığı evi kendi elleriyle yıktı.

Küçük çocuk yaşam mücadelesini kaybetti

Bursa’da yüksekten düşmesi sonucu ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılan 5 yaşındaki çocuk, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti. Küçük D.T`nin organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Darp edilen kadın ortalığı birbirine kattı!

Bursa’da darp edilen alkollü bir kadın ortalığı birbirine kattı.

Bursa`da polis-hırsız kovalamacası

Bursa`da bir ikametin önünden motosiklet çalan hırsız, polis ekiplerinin kovalamacası sonucu kıskıvrak yakalandı.

Bursa`da korkutan TIR yangını

Bursa’da meyve yüklü bir TIR’ın seyir halindeyken bir anda alev alması korku dolu anlar yaşattı. Yangın ekiplerin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucu kontrol altına alınırken, TIR ve dorsesi kullanılamaz hale geldi.

Tayan Dağyenice projesini sordu

CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta kurulması planlanan Dağyenice Termal Tatil Köyü`nü son durumunu İçişleri Bakanı Efkan Ala`ya verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Turizmcinin yüzünü Araplar güldürdü

Yaz dönemini değerlendiren Bursalı turizmciler, Arap turist sayısındaki artışla birlikte yaz aylarında yüzde 100 doluluk oranıyla çalıştıklarını söylediler.

`İpek Yolu`ndan bu yana ortak bir tarihimiz var`

Fransa`nın Ankara Büyükelçisi Laurent Bili, `Bursa ile İpek Yolu`ndan bu yana ortak bir tarihimiz var. Türkiye`nin bu yeni döneminde ilişkilerimiz daha da artacak` dedi.

BUDO İstanbul-İzmir arasını 2 saat kısalttı

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), Kamil Koç firması ile yaptığı yeni işbirliğiyle hem İstanbul–İzmir arasını 2 saat kısalttı hem de Kamil Koç ile BUDO aktarmalı yapılan seferlerde vatandaşlara ücretsiz deniz yolculuğu imkanı sağladı.

İlk Sayfa Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki Son Sayfa
Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.