23 Temmuz 2014 Çarşamba
Dolar: 2.1217   Euro: 2.8623
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 01.11.2013 17:53

Bursa`da 125 bin kişi riskli alanlarda yaşıyor

Bursa`da 125 bin kişi riskli alanlarda yaşıyor

Bursa’da Bakanlar Kurulu Kararı ile Riskli Alan ilan edilen bölgelerde toplam 125 bin 707 kişinin yaşadığı bildirildi.

Bursa Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdür Vekili Bayram Okumuş, iş adamlarına kentsel dönüşüm konusunda bilgi verdi.

Bursa Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdür Vekili Bayram Okumuş, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’un temel amacı hakkında konuştu. 

Bayram Okumuş, “Kanun, afet riski altındaki alanlar ile riskli yapıların dönüşümünü sağlayarak, ülke genelinde, sağlıklı, güvenli ve yaşanabilir çevreler oluşturmak maksadıyla çıkarılmıştır. Afetler neticesinde bir daha can kaybı yaşanmaması ve şehirlerin sağlıklı ve güvenli yaşama çevrelerine dönüştürülmesi hedeflenmiştir” dedi.

Kentsel dönüşümün uygulamasında 3 tanımın olduğunu belirten Okumuş, bunların Riskli Alan, Riskli Yapı ve Rezerv Yapı Alanı olduğunu söyledi. Bayram Okumuş, Riskli Alanların tespitinde Bakanlar Kurulu Kararı’nın gerekli olduğunu hatırlattı.

Bayram Okumuş, Bursa’da Riskli Alan olarak tespit edilen bölgeler hakkında şöyle konuştu:

“İlimiz genelinde şu ana kadar 540 hektarlık alan Bakanlar Kurulu Kararı ile Riskli Alan ilan edildi. Bu bölgelerdeki toplam yapı sayısı 14 bin 169`a, toplam bağımsız birim sayısı da 31 bin 824’e ulaştı. Riskli Alan ilan edilen bölgelerde toplam 125 bin 707 kişi yaşamaktadır.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Herkes kaçtı, o keyfini çıkardı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağıştan herkes kaçarken, Taksim Meydanı'ndaki kadın ise yağmurun tadını çıkardı. Sağanak yağıştan rahatsızlık duymadan yürümeye devam eden kadın, zaman zaman ellerini açarak yağmurun adeta keyfini çıkardı.
2342
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.