02 Ağustos 2014 Cumartesi
Dolar: 2.1485   Euro: 2.8771
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 13.04.2014 04:00

İşverenlere `İş Hukuku` semineri

İşverenlere `İş Hukuku` semineri

Orhangazi`de işveren ve işveren temsilcileri için Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası`nda “İş Hukuku ve İşveren Sorumlulukları” konulu seminer düzenlendi.

Seminerde sunum yapan Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. K. Ahmet Sevimli, iş hukukunda işverenlerin bilmedikleri veya yanlış bildikleri konulara dikkat çekti.
 
Sunumunda, İş Hukuku`nun temel ilkelerine öncelik veren ve iş sözleşmesinin yasal tanımını aktaran K. Ahmet Sevimli, sözleşmelerin işveren ve işçi yönünden önemine vurgu yaptı.
 
Konuşmasını örneklerle renklendiren Sevimli, işverenin hatalarını ve karşılaştığı cezai yaptırımları ile sözleşme fesihlerine ayrı bir paragraf açtı.
 
Doğru iş sözleşmesi, kıdem tazminatı, fazla çalışma, işveren işçi arasındaki davalara da değinen konuşmacı, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Dehşet anları güvenlik kamerasında

Kabataş’ta sabah saatlerinde meydana gelen otobüs kazası saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde iki kadının, otobüsün çarptığı taksinin altında kalarak sürüklendiği görülüyor.
984
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.