23 Temmuz 2014 Çarşamba
Dolar: 2.1217   Euro: 2.8623
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 13.04.2014 04:00

İşverenlere `İş Hukuku` semineri

İşverenlere `İş Hukuku` semineri

Orhangazi`de işveren ve işveren temsilcileri için Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası`nda “İş Hukuku ve İşveren Sorumlulukları” konulu seminer düzenlendi.

Seminerde sunum yapan Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Yrd. Doç. K. Ahmet Sevimli, iş hukukunda işverenlerin bilmedikleri veya yanlış bildikleri konulara dikkat çekti.
 
Sunumunda, İş Hukuku`nun temel ilkelerine öncelik veren ve iş sözleşmesinin yasal tanımını aktaran K. Ahmet Sevimli, sözleşmelerin işveren ve işçi yönünden önemine vurgu yaptı.
 
Konuşmasını örneklerle renklendiren Sevimli, işverenin hatalarını ve karşılaştığı cezai yaptırımları ile sözleşme fesihlerine ayrı bir paragraf açtı.
 
Doğru iş sözleşmesi, kıdem tazminatı, fazla çalışma, işveren işçi arasındaki davalara da değinen konuşmacı, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Herkes kaçtı, o keyfini çıkardı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağıştan herkes kaçarken, Taksim Meydanı'ndaki kadın ise yağmurun tadını çıkardı. Sağanak yağıştan rahatsızlık duymadan yürümeye devam eden kadın, zaman zaman ellerini açarak yağmurun adeta keyfini çıkardı.
2444
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.