24 Kasım 2014 Pazartesi
Dolar: 2,2244   Euro: 2,7581
Ana Sayfa Bursa Bölge Tarih: 11.10.2013 04:00

Mısır`daki darbeye Bursa`da protesto

Mısır`daki darbeye Bursa`da protesto

Rabia Platformu üyeleri tarafından Mısır`daki darbenin 100. günü dolayısıyla tepki yürüyüşü ve basın açıklaması yapıldı.

ENHAR GÜNEŞ

“Gençlik Darbeye Karşı Buluşuyor” etkinliği kapsamında Orhangazi Parkı`nda toplanan ve dövizler taşıyan platform üyeleri, Atatürk Caddesi`nden Şehreküstü Meydanı`na kadar darbeciler aleyhine slogan atarak yürüdü.

Genç Memur-Sen Bursa İl Başkanı Yunus Emre Altunbaş, yürüyüşün tamamlanmasının ardından meydanda grup adına yaptığı konuşmada, Mısır`da halkın oylarıyla seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi`ye karşı 3 Temmuz`da gerçekleştirilen askeri darbenin üzerinden 100 gün geçtiğini söyledi. 

Mısır halkının elde ettiği demokrasi, adil seçim ve demokratik oy haklarının bir yıl bile dolmadan silah zoruyla ellerinden alındığını vurgulayan Altunbaş, “Bizler, darbeye karşı direnen gençler olarak, Mısır halkının iradesinin, Mısır`ın demokratik yollarla seçilmiş sivil iradesinin yanında olmayı, insan olmanın gereği olarak görüyoruz.  Dini, inancı, milleti, mezhebi, ülkesi, ideolojisi ne olursa olsun milletin iradesine kastedenlere ve eylemlerine her zaman karşı olacağımızı, hiçbir zaman sessiz kalmayacağımızı haykırıyoruz. Herkes için, bütün insanlık için adil, özgür, barışçıl ve inançlara saygılı, her türlü ayrımcılığa son verecek ‘yeni bir dünya` istiyoruz” dedi.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
590
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.