23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Spor Tarih: 10.04.2011 12:33

Bursaspor’un altyapısı futbolcu fabrikası

Bursaspor’un altyapısı futbolcu fabrikası

Yetiştirdiği birçok değerli futbolcuyla Türkiye’nin gündemine oturan Bursaspor’un alt yapısı fabrika gibi çalışıyor. Bu sezon yaklaşık iki bin oyuncu takip ettiklerini belirten Alt Yapılardan Sorumlu Yönetici Necmettin Kocaman, dört oyuncu ile anlaştıklarını söyledi.

Yenilenen tesisleri ile 5 yıldızlı konfora kavuşan Vakıfköy, A takımının yanı sıra milli takımların her kategorisine de futbolcu gönderiyor.


Yöneticilik yaptığı iki dönemde de alt yapı sorumluluğunu üstlenen Necmettin Kocaman, Bursaspor'un alt yapısını kuvvetlendirmek için birçok çalışma yapıyor. Kulüplerin kalıcı başarılar elde etmesi ve iyi neticeler alabilmesi için alt yapıya önem vermeleri gerektiğini ifade eden Kocaman, "U-16 tamımız grubunda şampiyon oldu. Diğer takımlarımızın hepsi ise gruplarında zirvedeler" diye konuştu.Yaklaşık 25 futbolcunun milli takımların değişik kategorilerinde görev aldığını söyleyen Kocaman, "Hedefimiz hazır halde A takıma futbolcu yetiştirmek, bunu da Türkiye'de en iyi yapan takımız. 7 tane genç oyuncumuz A takımda yer alıyor. Bazıları direk oynuyor, bazıları zaman zaman forma buluyor. Alt yapıdan daha çok oyuncu yetiştirip A takıma göndermek istiyoruz" şeklinde konuştu.


"İKİ BİN OYUNCU İZLEDİK"


Türkiye genelinde bulunan scout ekiplerinin yaklaşık iki bin oyuncu izlediğini söyleyen Kocaman, "Bunlar içinde tespit ettiğimiz 4 tane oyuncu ile anlaştık. Yaklaşık 30-35 oyuncu ile temastayız. Hepsi kendi kademelerinde Milli Takımlarda oynayan oyuncular. Alt yapıya seçeceğimiz oyuncular bundan sonra hep hedefleri olan oyuncular olacak" dedi.İzledikleri oyuncuların arasında gurbetçilerinde olduğunu belirten Kocaman, "Alt yaş gruplarında gurbetçi oyuncularda sıkıntı yaşıyoruz. Adaptasyon sıkıntısı oluyor. 14-15 yaşındaki çocuklar sıkıntı yaşıyor. Ailesini de getirmesini gerekiyor. Ama büyük yaş gruplarında izlediğimiz oyuncular var" diye konuştu.

 


Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın sözleşme uzatmasıyla yeni bir yapılanma içine gireceklerini ifade eden Necmettin Kocaman, "Ertuğrul Sağlam'ın sistemine göre yeniden bir yapılanma içine gireceğiz. Ertuğrul hocanın alt yapıya verdiği önem biliniyor. Önümüzdeki günlerde daha güzel çalışmalar yapacağız" dedi.

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
535
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.