23 Ekim 2014 Perşembe
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Spor Tarih: 09.01.2013 05:00

Örnek fırtına

Örnek fırtına

11 yıldır Bursa şampiyonluğunu bırakmayan Örnek Kolej, havuzda rakip tanımıyor.

Yıllardır havuzda şampiyonluğa ambargo koyan Özel Emine Örnek Koleji, son olarak 10-12 Yaş Mehmet Akif Ersoy Yüzme İl Birinciliği’nde kürsüyü bırakmadı. Kızlar, erkekler ve genel sıralamada zirveye abone olan Örnek Kolej, yarışlarda 58 birincilik, 32 ikincilik ve 16 üçüncülük aldı.
 
28-30 Aralık tarihleri arasında yapılan Mehmet Akif Ersoy Kulüplerarası Yüzme İl Birinciliği’nde Emine Örnek fırtınası esti. Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışlarda 58 birincilik, 32 ikincilik ve 16 üçüncülük alan Emine Örnek İlköğretim kürsüye ambargo koyarken, başarısını da bir kez daha kanıtladı. 11 yılda Bursa birinciliklerine abone olan, ayrıca 7 Türkiye birinciliği, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük alarak ulusal alanda da zirveye göz diken Emine Örnek Koleji’nde son alınan dereceler de yüzleri güldürdü.
 
HEP ZİRVEDE
 
Ayrıca, milli takıma da sporcular yetiştirerek altyapıdaki iddiasını de gösteren Bursa ekibi milli takımda uluslararası yarışlara katılmaya hak kazanan 8 sporcunun okuldan yetişmesinin de gururunu yaşıyor. Son olarak 18 kulübün katıldığı Mehmet Akif Ersoy 10-12 Yaş Kulüplerarası Yüzme İl Birinciliği’nde kızlarda 22 bin 16 puanla, erkeklerde 24 bin 281 puanla ve genel sıralamada da 46 bin 297 puanla birinci olan Emine Örnek Koleji havuzda rakip tanımadığını bir kez daha kanıtladı.
 
GURUR DUYDUK
 
Emine Örnek Eğitim Kurumları Kurucusu ve Örnek Kolej Spor Kulübü Başkanı Dr. Mahmut Nedim Örnek, havuzda yıllardır fırtına gibi esen öğrencileri ile gurur duyduklarını söyledi. Örnek 10 yıldır kız takımının, 11 yıldır ise erkek yüzme takımının Bursa şampiyonu olduğunu ve 7 Türkiye birinciliği elde ettiklerini belirtirken “Başarılı sporcularımızı yetiştiren antrenörlere ve desteklerini esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Bursa şampiyonu kız ve erkek takımları antrenörleri ve Örnek Kolej Spor Kulübü Başkanı Dr. Mahmut Nedim Örnek, şampiyonluk pastasını birlikte keserek mutluluklarını pekiştirdiler.
 
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Aksiyon filmlerini aratmayan kazalar

MOBESE kameralarına yansıyan kazalar polisiye filmlere taş çıkarıyor. Türkiye genelinde güvenlik için 24 saat kayıt yapan MOBESE kameralarına yansıyan kazalar film sahnelerini aratmıyor.
2662
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.