22 Temmuz 2014 Salı
Dolar: 2.1213   Euro: 2.8687
Ana Sayfa Yaşam Tarih: 03.09.2008 17:38

Karavanla dünya turu

Karavanla dünya turu

Sivaslı gurbetçi Mehmet Şeker, Türkiye ve memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığı karavanıyla, dört yılda Türkiye ve Avrupa`nın tamamını gezdi.

Türkiye turunda Aydın`a da uğrayan Mehmet Şeker, 32 yıl önce Almanya`da sahibi olduğu iş yerinde çıkan yangında işini kaybettiğini belirterek, yangının ardından sigorta şirketinden aldığı parayla kendisine bir karavan satın aldığını, eşi Şaziye Şeker ile İstanbul`dan başlayarak dünya turuna çıktığını söyledi.
Karavanını Türkiye ve çok sevdiği memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığını ifade eden Şeker, bugüne kadar Avrupa ve Türkiye`nin tamamını dolaştığını, hedefinin İran`a gitmek olduğunu söyledi.
Bugüne kadar gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılaştığını anlatan Şeker, şöyle konuştu:
`Karavan, benim çocukluk hayalimdi. Küçükken Sivas`ta görmüştüm. Şimdi çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Dört yıldır dünya turundayım. Çok sevdiğim memleketim Sivas`ın tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtıyorum. Amacım dünyanın her tarafını görmek. Ulaşabildiğim her yere gideceğim.`
Şeker, para kazanma düşüncesinin olmadığını, sadece gezi yaptığını ifade ederek, `Ömrümün olduğu sürece dünya turuna devam edeceğim` diye konuştu.
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Herkes kaçtı, o keyfini çıkardı

İstanbul'da etkili olan sağanak yağıştan herkes kaçarken, Taksim Meydanı'ndaki kadın ise yağmurun tadını çıkardı. Sağanak yağıştan rahatsızlık duymadan yürümeye devam eden kadın, zaman zaman ellerini açarak yağmurun adeta keyfini çıkardı.
2244
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.