31 Ekim 2014 Cuma
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Yaşam Tarih: 03.09.2008 17:38

Karavanla dünya turu

Karavanla dünya turu

Sivaslı gurbetçi Mehmet Şeker, Türkiye ve memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığı karavanıyla, dört yılda Türkiye ve Avrupa`nın tamamını gezdi.

Türkiye turunda Aydın`a da uğrayan Mehmet Şeker, 32 yıl önce Almanya`da sahibi olduğu iş yerinde çıkan yangında işini kaybettiğini belirterek, yangının ardından sigorta şirketinden aldığı parayla kendisine bir karavan satın aldığını, eşi Şaziye Şeker ile İstanbul`dan başlayarak dünya turuna çıktığını söyledi.
Karavanını Türkiye ve çok sevdiği memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığını ifade eden Şeker, bugüne kadar Avrupa ve Türkiye`nin tamamını dolaştığını, hedefinin İran`a gitmek olduğunu söyledi.
Bugüne kadar gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılaştığını anlatan Şeker, şöyle konuştu:
`Karavan, benim çocukluk hayalimdi. Küçükken Sivas`ta görmüştüm. Şimdi çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Dört yıldır dünya turundayım. Çok sevdiğim memleketim Sivas`ın tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtıyorum. Amacım dünyanın her tarafını görmek. Ulaşabildiğim her yere gideceğim.`
Şeker, para kazanma düşüncesinin olmadığını, sadece gezi yaptığını ifade ederek, `Ömrümün olduğu sürece dünya turuna devam edeceğim` diye konuştu.
 

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir


Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.