23 Kasım 2014 Pazar
Dolar: 2,2230   Euro: 2,7558
Ana Sayfa Yaşam Tarih: 03.09.2008 17:38

Karavanla dünya turu

Karavanla dünya turu

Sivaslı gurbetçi Mehmet Şeker, Türkiye ve memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığı karavanıyla, dört yılda Türkiye ve Avrupa`nın tamamını gezdi.

Türkiye turunda Aydın`a da uğrayan Mehmet Şeker, 32 yıl önce Almanya`da sahibi olduğu iş yerinde çıkan yangında işini kaybettiğini belirterek, yangının ardından sigorta şirketinden aldığı parayla kendisine bir karavan satın aldığını, eşi Şaziye Şeker ile İstanbul`dan başlayarak dünya turuna çıktığını söyledi.
Karavanını Türkiye ve çok sevdiği memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığını ifade eden Şeker, bugüne kadar Avrupa ve Türkiye`nin tamamını dolaştığını, hedefinin İran`a gitmek olduğunu söyledi.
Bugüne kadar gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılaştığını anlatan Şeker, şöyle konuştu:
`Karavan, benim çocukluk hayalimdi. Küçükken Sivas`ta görmüştüm. Şimdi çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Dört yıldır dünya turundayım. Çok sevdiğim memleketim Sivas`ın tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtıyorum. Amacım dünyanın her tarafını görmek. Ulaşabildiğim her yere gideceğim.`
Şeker, para kazanma düşüncesinin olmadığını, sadece gezi yaptığını ifade ederek, `Ömrümün olduğu sürece dünya turuna devam edeceğim` diye konuştu.
 

olayhaberportali.web.tv

Bunun adı vicdansızlık!..

Van'da bir hafta önce ortadan kaybolan kangal cinsi köpeğini bir başka mahallede bulan vatandaşın, köpeği traktörün arkasına bağlayarak götürmesi tepki çekti.
549
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.