27 Kasım 2014 Perşembe
Dolar: 2,2107   Euro: 2,7654
Ana Sayfa Yaşam Tarih: 03.09.2008 17:38

Karavanla dünya turu

Karavanla dünya turu

Sivaslı gurbetçi Mehmet Şeker, Türkiye ve memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığı karavanıyla, dört yılda Türkiye ve Avrupa`nın tamamını gezdi.

Türkiye turunda Aydın`a da uğrayan Mehmet Şeker, 32 yıl önce Almanya`da sahibi olduğu iş yerinde çıkan yangında işini kaybettiğini belirterek, yangının ardından sigorta şirketinden aldığı parayla kendisine bir karavan satın aldığını, eşi Şaziye Şeker ile İstanbul`dan başlayarak dünya turuna çıktığını söyledi.
Karavanını Türkiye ve çok sevdiği memleketi Sivas`ın fotoğraflarıyla donattığını ifade eden Şeker, bugüne kadar Avrupa ve Türkiye`nin tamamını dolaştığını, hedefinin İran`a gitmek olduğunu söyledi.
Bugüne kadar gittiği her yerde büyük ilgi ile karşılaştığını anlatan Şeker, şöyle konuştu:
`Karavan, benim çocukluk hayalimdi. Küçükken Sivas`ta görmüştüm. Şimdi çocukluk hayalimi gerçekleştiriyorum. Dört yıldır dünya turundayım. Çok sevdiğim memleketim Sivas`ın tarihini ve kültürünü dünyaya tanıtıyorum. Amacım dünyanın her tarafını görmek. Ulaşabildiğim her yere gideceğim.`
Şeker, para kazanma düşüncesinin olmadığını, sadece gezi yaptığını ifade ederek, `Ömrümün olduğu sürece dünya turuna devam edeceğim` diye konuştu.
 

olayhaberportali.web.tv

Bedava muayene videosu rekor kırdı!

İnternette dolaşan bu video izlenme rekorları kırıyor. Videonun konusu ise halk sağlık günü kapsamında yoldan geçen erkeklere bedava testis muayenesi yapılması.
2039
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.