02 Ekim 2014 Perşembe
Dolar:    Euro:

Ana Sayfa Yaşam Tarih: 24.10.2009 14:36

Minik öğrenciler “GDO’ya Hayır” dedi

Minik öğrenciler “GDO’ya Hayır” dedi

Öğrenciler, genetiği değiştirilmiş ürünlerin zararlarına dikkat çeken pankartlar hazırlayarak, sloganlar eşliğinde GDO’lu ürünleri protesto etti.

Emine Örnek Koleji öğrencileri, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde “GDO’ya Hayır” kampanyası başlattı.

Avrupa Çevre Vakfı (FEE) üyesi Emine Örnek Koleji öğrencileri, 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalara (GDO) Hayır” kampanyası başlattı. 4 ve 5’inci sınıf öğrencileri, Gıda Yüksek Mühendisi İlkay Yılmaz’dan genetiği değiştirilmiş ürünlerin olumsuz etkileri hakkında bilgi aldı. GDO ile ilgili araştırmaları sürdüren proje ekibi, “Biyolojik Çeşitliliğimiz Yok Edilemez!”, “Suni Tohumlara Hayır!”, “Ekolojik Dengemiz Bozulmasın!”, “Doğal Gıdalarımızla Oynamayın”, “Doğal Beslenmek İstiyoruz”, “Güvenli Gıda, Sağlıklı Yaşam” sloganlarından oluşan pankartlar hazırladı.
Öğrenciler hazırladıkları pankartlarla, TÜYAP fuar alanında yer alan Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi standını ziyaret ederek, Oda Başkanı Serkan Durmuş ve Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İlhan Demiröz’den, organik beslenme ve doğal tohum ekiminin önemine ilişkin bilgi aldı. Öğrenci sözcüsü Eda Nil Yedikardeş, her iki başkana da “GDO’ya Hayır!” rozeti takdim etti. Slogan atarak fuar alanını gezen öğrenciler, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Yapılan çalışmaya alkışlarıyla destek veren ziyaretçiler, öğrencileri tebrik etti.

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir

olayhaberportali.web.tv

Bir günde göğüslerine kaç kişi baktı?

Nestle firmasının bir çalışması için sütyenine gizli kamera yerleştiren gönüllü kadın , Londra sokaklarında dolaştı. Gizli kameraya takılan görüntülere göre bazı erkekler çaktırmadan bakma konusunda daha ustayken, kadınların da gözleri erkekler kadar göğüslere takılıyor. Süeterinin açık yakasından pembe sutyeni görünen kadının göğüslerine bir günde 36 kişi baktı. Meme kanserine farkındalık yaratmak için çekilen videoda kadınların kendi meme kontrollerini sık sık yapmaları için mesaj veriliyor.
1089
izlenme

Künyeİletişim
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.