1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Hakkımdaki iddialara yanıtımdır
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Hakkımdaki iddialara yanıtımdır

A+A-

Gazetenizin 5.10.2017 tarihli “Söz Sizde” köşesinde, ismini vermeyen bir okurunuz tarafından, hakkımda gerçeğe uygun olmayan iddia ve ithamlarda bulunulmuş olup, aynı sayfa ve sütunda düzeltme cevabımın yayınlanmasını rica ediyorum.

Yazıda iddia edildiği üzere dersin yarısında kapıyı çalmadan sınıfa girip koyun sayar gibi kursiyerleri saymam ve sonrasında hizmetlilere saydırmam tamamen gerçek dışıdır. İdareci olarak rutin bir şekilde sınıflardan yoklama defterini alarak, bu arada kursun yoğunluğunu tespit etmek görevlerimiz arasındadır. 

Hizmetlilerimizin de kursiyerlerimizin dikkatini dağıtacak şekilde sınıfa girdiği ve temizlik yaptığı yönündeki ifade de gerçek dışıdır. Hizmetli personellerimiz, kurs saatleri içinde öğretmenlerimizin uygun görmediği durumlarda veya bir konuda yardım istemedikleri müddetçe sınıflara giremezler. Genel temizlik işleri öğretmenlerimizin özel bir talebi olmamışsa, kurstan sonra veya kurs günleri dışında yapılmaktadır.

Kursiyerler arasında ayrımcılık yaptığım, kursiyerlerin yanında öğretmenlerimizi azarladığım ve üzdüğüm yönündeki ifadede doğru değildir. Olamazda. Kursiyerlerimiz bir kursa ikinci kez kayıt olamadıklarından, BUSMEK’e başvuru yapabilmek için branş değiştirmek durumundadır. Bu da düzenli kesin kayıt hakkı kazanmış olan bir kursiyerin birkaç yıl içinde mecburen farklı bir öğretmenimizle ve farklı sınıflarda eğitimine devam etmesi demektir. Bu durumda hizmet verilirken bir ya da birkaç kişiyi seçip de bu kişilere bu hizmetleri veremezsiniz demek söz konusu olamaz. Yani bir hizmet söz konusu ise ya tüm kursiyerlerimize veriliyordur veya hiçbir kursiyerimize verilmiyordur.

Ve bir eğitim kurumunda, hem de BUSMEK gibi her yıl kendini daha da aşmaya ve kalitesini daha da artırmaya azmetmiş ve bu yolda sağlam adımlarla ilerleyen kurumsallaşmış bir yapıda rahatsız oldukları durumları, ilgili yerlere bildirme hak ve fırsatına tüm personelimiz sahiptir. Ayrıca kursiyerlerimiz için de şikâyet, öneri ve takdirleriyle ilgili konularda iletişime geçebilecekleri pek çok kanal mevcuttur. Ki size mektubu gönderen kişi ya da kişiler de kursiyer sıfatı ile BUSMEK yönetimine defaatle yazılı ve sözlü şikâyette bulunduklarını beyan etmiştir. Şikâyetleri değerlendirmek benim yetki alanım dışındadır. Takdir edersiniz ki yapılan şikâyetler dikkate alınarak, dolaylı veya dolaysız pek çok yoldan durum araştırılmış ve değerlendirilmiş olmalıdır. Ayrıca benimle çalıştığı dönemde, değil benimle ilgili bir durumdan, herhangi bir sıkıntılı durumdan dolayı işten çıkarılan tek bir personelimiz de şu ana kadar mevcut değildir. Ancak yeterli sayıda kursiyerle eğitime başlamışken, ilerleyen süreçte kursiyer sayısını muhafaza edemeyip, kursiyer sayısı belirlenmiş sınırın altında kalan kursların iptali söz konusudur. Bu karar da benim yetki sınırlarımın dışındadır ve yönetimce alınmaktadır. Tüm bu beyanlardan, bırakın benim takıntı yaptığım bir ya da birkaç kursiyer olmasını, benim takıntı haline getirildiğim düşüncesine ulaşmak çok daha mümkündür.

Ben görevimi bana verilen talimatlar doğrultusunda yapmaya gayret ediyorum. Ben dahil, çalışan tüm personelimizin, kurumsallaşmış bir yapıya sahip olan BUSMEK’in işleyiş vizyonuna uygun hareket etmesi gereği açıktır. Vermiş olduğumuz eğitimin kalitesi ve kursiyerlerimizin ortaya koymuş olduğu ürünlerle yapılan sergilerlerimizle Mudanya ve Bursa gündeminde yer almaktayız. İlgilileri bunu basından kolayca takip edebilirler. İddia edildiği gibi 10 yıldır aynı kurs merkezinde bulunmadığım gibi, bu konuda takdir de BUSMEK yönetimine aittir.

Saygıyla sunarım…

M.E.

 

Büyüyen Sokak 6 aydır karanlıkta

 

Merhaba, yazılarınızı her gün okuyorum. Sorunların çözüldüğünü de görmekteyim. Vatandaş olarak çok teşekkür ederiz.

Nilüfer ilçesi Çamlıca Mahallesi Büyüyen Sokak’ta en az 6 aydır 3 adet sokak aydınlatma lambası yanmıyor.

Bizler ve komşularımız tarafından en az 10-15 kez telefon ile arıza kaydı bıraktık, ancak bugüne kadar hiç ilgilenen olmadı.

Zifiri karanlık dolayısıyla, bayanlar ve çocuklar hatta bizler dahi sokaktan yaya olarak geçemiyoruz. Yine karanlığı fırsat bilen hırsızlar geçtiğimiz aylarda farklı tarihlerde sitemize ait 3 aracı soydular.

Bu kadar basit ve kısa zamanda çözülebilecek bir arızanın uzun zamandır ve onlarca arıza kaydına rağmen giderilmemesi bizleri oldukça üzmektedir.

Köşeniz aracılığıyla UEDAŞ yetkililerine sesleniyoruz, lütfen arızalı sokak lambalarıyla ilgilenin artık!

Saygılarımızla.

Ali İLİK

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.