1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Vali önce huzur güvencesi, sonra tren müjdesi verdi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Vali önce huzur güvencesi, sonra tren müjdesi verdi!

A+A-

Bursa Valisi İzzettin Küçük göreve başladığından buyana hiç sakin zamanı olmadı dense yeri. 16 Haziran’da gelip göreve başladı, ama 15 Temmuz’da darbe girişimi ile başlayan hareket sürüyor.

O günden beri…

Kentin en büyük mülki amiri olarak, ya da daha gerçekçi ifadeyle söylemek gerekirse Bursa’nın sorumluluğunu üstlenen olarak adımlar atıyor.

En önemlisi…

Daha önce de vurguladığımız gibi; sessiz ve sakin duruşuyla birlikte, dinlemeyi seven yanıyla konuları detaylı inceleyip sağlıklı sonuca ulaşmaya çalışıyor.

Doğal olarak…

Bir yandan da Bursa’yı tanımaya devam ediyor.

Olay’a ziyaretinde, Olay Medya Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar’la sohbetini izlerken, kısa sürede yaşanan kritik pek çok gelişmeye karşın Bursa konusunda çok yol aldığını gördük.

Sohbetin ana konusu elbette terör ve güvenlik önlemleriydi.

Biz de…

Ahmet Demir’in Bursa Emniyet Müdürü olduğu dönemde kavşaklarda polis ekiplerinin bulunduğunu, bu ekiplerin caydırıcı güç olma yanında, olay anında da kenti kilitleyen unsurlara dönüştüğünü anımsattık.

Bunun üzerine…

Vali Küçük kent ve toplum güvenliği adına güvence veren açıklamalar yaptı.

Dedi ki:

“Bursa halkı müsterih olsun, her türlü güvenlik önlemini aldık. Her yerde resmi giyimli polislerin yanında, hatta onlardan çok sivil polis var.”

Şunu vurguladı:

“Alışveriş merkezlerinde, camilerde, kritik tüm yerlerde sivil polislerimiz de resmi giyimli polislerle birlikte görev yapıyorlar.”

Şöyle devam etti:

“Sürekli olarak ilgili arkadaşlarımızla görüş alışverişi yapıyor ve hassas noktaları gözden geçiriyoruz.”

Sonra da…

Güvenlik önlemleri ve uygulamalarında dikkat ettikleri kritik noktayı söyledi:

“Kentte korku iklimi olmamalı. İnsanlar normal yaşamlarına devam etmeli. En çok buna dikkat ediyoruz. Nitekim bu sayede OHAL kent insanının günlük yaşamında özgürlüklerini kısıtlamadı.”

Ardından…

Bursa Valisi İzzettin Küçük’e kent insanının yıllardır umutla beklediği fakat bir türlü kavuşamadığı hızlı treni sorduk.

“Bakın bunu yazabilirsiniz” diye söze başladı ve şunu söyledi:

“Ankara’dan güzel bir haber aldık. Hızlı trenin Bilecik-Yenişehir arası için proje tamamlanmış ve artık hazır. Bursa-Yenişehir arası için de bütçeye yüksek miktarda ödenek kondu.”

Beklentisi de şu:

“Gelecek daha da güzel haberlerle hızlı trenin çalışmaları bu yıl hızlanacak ve Bursa trene kavuşacak.”


 

Kış lastiği olmayan karda yola çıkmasın!

 

Olay Medya Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar’ı ziyareti sırasında kent sorunlarına da değinen Vali İzzettin Küçük, özellikle kış aylarında Uludağ’da yaşanan otopark sorununun bittiğini söyledi.

Ardından da…

Kent içi trafiğinde sürücülere önemli bir kış uyarısı yaptı:

“Kış lastiği kullanmaları zorunlu araçları çok sıkı şekilde takip ediyoruz. Takmayanlara ağır cezalar yazıp trafikten men ediyoruz.”

Şunu da ekledi:

“Fakat hangi tür olursa olsun, kış lastiği olmayan araçların sürücüleri karlı havalarda yola çıkmamalı. Trafik güvenliği için bu çok önemli.”


 

Anayasa Komisyonu eski Sözcüsü Su sahaya inmeye hazır

 

İsmet Su 2011-2015 döneminde AK Parti Bursa Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı. Üstelik, Anayasa Komisyonu Sözcüsü olarak sorumluluk da aldı.

O dönem…

Anayasayla ilgili bir gelişme olduğunda, Su’dan bilgi alırdık. Dün çay içimi konuğumuz olduğunda, bu kez Anayasa Komisyonu eski Sözcüsü olarak bakışını merak ettik.

Şu cevabı verdi:

“Komisyonun eski bir üyesi olarak tüm anayasa çalışmalarını titizlikle izledim. Sahaya inmeye ve yapılan değişikliklerdi vatandaşımıza anlatmaya hazırız.”

Ardından…

Güncel konulara ilişkin gözlemini paylaştı:

“Türkiye zor bir dönemden geçiyor. Hem içeride, hem dışarıda hesabı olanlar var. İnsanımızı çatıştırarak birbirine düşürmek ve ayrıştırmak istiyorlar. Bunu da herkes görüyor.”

Şunu vurguladı:

“Asırlardır bir bütün olarak yaşamayı başarmış milletiz. Bize yine birlik ve beraberlik içinde davranmak yakışıyor.”

Kendisinin neler yaptığını sorduğumuzdaysa, AK Parti Bursa eski Milletvekili İsmet Su şunu söyledi:

“Teşkilatlardan çağrıldığım her yere gidiyorum, görüşlerimi, düşüncelerimi, izlenimlerimi, deneyimlerimi paylaşıyorum.”

Şunu da ekledi:

“Partim bana ne zaman nerede görev verirse daima hazırım.”


 

İnegöl’de Şekibe İnsel adına doğal köy yaşamı

 

​Türkiye’nin seçilmiş ilk kadın milletvekili olan Şekibe İnsel adı, çiftçilik yaptığı memleketinde yaşatılıyor.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın çabasıyla oluşturulan Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği, ziyaret eden herkese özlenen doğal köy yaşamını sunacak.

Üstelik…

İnegöl Belediyesi’nin bu projesiyle Şekibe İnsel aynı zamanda adı bir tesise verilerek yaşatılan ilk kadın milletvekili unvanı da kazandı.


 

Bursaray aktarma istasyonunda rüzgâra karşı çim duvar

 

Bursaray İstasyonu’nda yolcu bekleme alanıyla yol arasına plastik çimden yapılmış çit konduğunu gösteren fotoğrafı dün bu sütunlarda yorumlarken “kenti daha yeşil göstermek” amacıyla konduğunu düşündüğümüzü, fakat düşüncenin güzel olmasına karşın görüntünün kötü olduğunu vurguladık.

Yazı üzerine…

Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy aradı. Plastik çimden çitin yalnızca aktarma istasyonu olan Paşa Çiftliği İstasyonu’nda olduğunu belirtip şunu söyledi:

“O noktada sürekli rüzgâr var. Sıcak vagondan aktarma için inen yolcuların beklerken üşümemeleri için rüzgârı kesmek istedik.”

Şu bilgiyi de verdi:

“Rüzgârı önce camla engellemeyi düşündük, Fakat kırılma riski vardı ve yolculara da zarar verecekti. O nedenle plastik çim tercih ettik, ama daha iyi bir malzeme bulursak değiştiririz.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.