1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Kestelli vatandaşlardan BURULAŞ’a rica ve öneri
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Kestelli vatandaşlardan BURULAŞ’a rica ve öneri

A+A-

Günay Bey, sizin aracılığınızla BURULAŞ yetkililerinden bir ricam ve önerim olacak. Kestel’de yaşayan bir vatandaş olarak gözlemlediğim ve aynı zamanda kendim de yaşadığım bir sıkıntı var. Her Bursalı vatandaş gibi cebimde Bukart taşıyorum ulaşım için. Tabii son derece gerekli olan Bukart’a yükleme yaparken sıkıntı yaşıyoruz.

Neden derseniz, Kestel merkezde sadece bir yerde Bukart’a yükleme yapabiliyorsunuz. Ama nedense çoğu zaman onda da sorun yaşıyoruz. Sonuç olarak vatandaşlar zor durumda kalıyor. Çünkü başka yükleme yapabileceğimiz bir yer yok. Yükleme yapabilmek için metro istasyonuna yürüyüp dolum yapmamız gerekiyor.

BURULAŞ’ın sayın yetkililerinden ricamız ve önerimiz Kestel’deki kent meydanına bir tane dolum makinesi veya belediyeye ait bir büfe tahsis edilmesi. Bu hem hizmet anlamında hem de vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi anlamında çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Şimdiden BURULAŞ yetkililerine teşekkür ederiz. Saygılarımla.
Bir okurunuz

65 yaş üstüne sınırlama olmalı


Sayın Günay Bey, devletin vermiş olduğu 65 yaş üstü kartların gerçekten de amacının dışında kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca bu kartlar ücretsiz olmadan önce 5 numaralı tarife tam bilet 1.95 iken bu kartların ücretsiz olmasından dolayı aradan bir sene geçmeden 2.80 oldu, olan biz vatandaşa oluyor. Altı adet biniş verilmiş gereksiz ve çok. Bu kartların belirli saatlerde öğrenci tarifesi olması gerekir. Çünkü gerçekten de biz vatandaş olarak da rahatsız oluyoruz. Sabahları işe giderken, akşam işten dönerken 65 yaş üstü insanlardan yer bulamıyoruz. Biz de mağdur oluyoruz. Bu duruma Belediyemizin ve BURULAŞ’ın acilen saat uygulamasını getirmesini istiyoruz ya da ihtiyaci olana ücretsiz ihtiyacı olmayana indirimli olması gerekir.
Mehmet Çelik

Barbaros Mahallesi’ndeki elektrik kesintileri


Demirtaş Barbaros Mahallesi’nde ikamet etmekteyim. Mahallemizde çok sık elektrik kesintisi yaşamaktayız. Mahallemizde gerek daireler olsun, gerekse müstakil evler olsun ruhsatlı ve projelidir. Ama mevcut durum bunun bir kâğıt parçası olduğunu göstermektedir. Yüksek gelen elektrik faturaları da en azından elektrik hizmetinde karşılığını bulmalıdır. UEDAŞ’a telefonla ulaşmak bir başarı haline gelmiştir. Şikâyet ve önerilerimizi ulaştıramıyoruz. Yetkililerimizden sorunların çözümünde yardımcı olmalarını rica ederim. Saygılarımla.
Gökhan Kahraman

İstanbul yolu Bursa girişine estetik görünüm


Merhaba, Bursa Yeniceabat Mahallesi’nde 30 yıldır imara açılmayan bu bölgede elinde tapusu olup da yerini bulamayanların mağdur edildiği, tapusu olmayanların da ev yapıp oturduğu 32 dönümde 210 yer sahibi olan bu yere Osmangazi Belediyesi nasıl bir çare düşünüyor?

İstanbul yolunun Bursa girişinde, tramvayın yapıldığı bu bölge çirkin bir görüntü oluşturmaktadır. Tramvay bölgeye ulaşımın yanında güzel bir estetik kazandıracak. Ancak çevre estetiğinin de olması gerekir. Osmangazi Belediyesi bu bölgeyi bir an önce ıslah etmeli, bölgeyi şehir girişine yakışır bir görünüme kavuşturmalıdır diye düşünüyorum. Kaçak yapılaşmaya göz yumulmamalı.
Duyarlı bir vatandaş

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.