1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Bademli kaderine mi terk edildi?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Bademli kaderine mi terk edildi?

A+A-

İyi günler, Olay gazetesinin ve Söz Sizde köşesinin daimi okuruyuz. Vatandaşın şikâyet ve önerilerine yer veriyor ve konunun çözümüne katkı sunuyorsunuz. 

Bizler de Bademli sakinleri olarak mağduru olduğumuz ve çözüme kavuşturulmasını istediğimiz bir durumu paylaşmak istiyor ve yetkililerin dikkatine sunmak istiyoruz.

Bademli şu an neredeyse kaderine terk edilmiş durumda. Anayol üzeri pislikten geçilmiyor. Çevre köpek dolu. Hatta sürü halinde dolaşıyorlar artık. İnanın arabamızla geçerken bile bu yolda korkuyoruz.

Birtakım insanlar yol kenarlarına poşetlerle yemek artıkları getirip buraya atıyorlar. Haliyle hayvanları bu bölgeye alıştırıyorlar.

Çevre kirliliği mi dersiniz, yemek artıklarının kirliliği mi dersiniz tam bir facia.

Bizler de hayvanseveriz ancak yerleşim alanının olduğu bölgeye yemek artıklarını gelişigüzel atmak hayvanseverlik olmasa gerek.

Bırakın çoluk çocuğu, yetişkin insanlar dahi tedirgin oluyor bu yolda.

Büyükşehir Belediyesi’nin sayın yetkililerinden rica ediyoruz, lütfen Bademli’deki bu çevre kirliliğine, görüntü kirliliğine bir çözüm bulun. Buradaki hayvanları lütfen buradan alın. Bademli yetkililerden ilgi bekliyor.
Bademli semti sakinleri

Kursiyer öğrencilerden artan şikâyetler


Ben emekli bir öğretmenim. Mudanya BUSMEK kursiyer öğrencileri olarak yaşadıklarımız ve şahit olduklarımız bizleri üzmektedir. Kurum yönetimine yaptığımız tüm şikâyetler sonuçsuz kalmaktadır. Kursiyer öğrenci arkadaşlarım adına sıkıntılarımızın sadece birkaçının olsun bilinmesi açısından köşenizde duyurmak istiyoruz.

Öyle ki kurs idarecisi M.E.  dersin bir yarısında aniden sınıfa girerek koyun sayar gibi başını sallayıp bizleri saymakta, bu yetmezmiş gibi bir süre sonra hizmetliyi gönderip aynı işlemi yaptırmakta. Okullarda müfettiş dahi izin almadan, kapıyı çalmadan sınıfa giremezken karşılaştığımız muameleye ne demeli? Ayrıca ders sırasında hizmetlilerin cam-kapı silmesi de cabası. Dolayısıyla en başında dikkatlerimiz iyice dağılmakta. Ayrıca kursiyerler arasında ayrımcılık yapmakta, kimileri teneffüste çay, kahve ihtiyacını hizmetliye gördürürken, bir kısmımız bundan mahrum kalmaktadır. Biz öğrencilerin yanında öğretmenleri azarlamakta, rencide etmektedir. Bir durum varsa odaya çağrılması orada konuşulması gerekirken uluorta bunun yapılması eğitim sisteminin neresinde vardır? Üzülen öğretmeni öğrencilerin yanında küçük düşürmeye kimin ne hakkı vardır? Bu yetmezmiş gibi neredeyse her  yıl bir öğretmene kafayı takmakta ve onunla uğraşmaktadır. Nitekim bu öğretmenlerin çoğu işinden olmuştur. Böylesine bir ortamda sağlıklı öğretim olabilir mi?

Bütün idareciler ve öğretmenler rotasyona uğradığı halde M.E.'nin 10 yıldır aynı yerde bulunmasının haklı bir izahı olabilir mi?

BUSMEK yönetimine bu durumlar defaatle yazılı ve sözlü olarak bildirilmesine rağmen neden ilgilenilmiyor?
Kursiyerler adına emekli bir öğretmen

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.