1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Mollagürani Mahallesi Muhtarı’ndan açıklama
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Mollagürani Mahallesi Muhtarı’ndan açıklama

A+A-

24.10.2017 tarihinde köşenizde yayımlanan ve kendisini mahalle sakini olarak tanıtan şahsın, şahsıma karşı yönelttiği suçlamalara cevap vermek ve kamuoyunu doğru bilgilendirmek istedim.

Uzun yıllardır muhtarlık görevini yürüten bir muhtarım. Mahallemizde yerli olmam, uzun yıllardır burada ikamet etmem sesebiyle mahalle halkının % 99’u ile iyi ilişkilere sahibim.

Her seçim öncesi mahalle halkının beni aday olarak görmek istedikleri hususunda baskıları bulunmaktadır. Bugüne kadar herhangi bir vatandaş ile bir problemim olmadı. Büyüğünden küçüğüne kadar mahalle halkımızın takdir ve sevgisini kazanan biriyim.

Öyle ki, mahallemizin küçük çocukları muhtar amcalarına sevgilerini göstermek için şiir yazıp getirdiler.

Bu yazıyı kaleme alan ve kendini mahalle sakini olarak tanıtan ancak mahallemizde ikamet etmediğinden emin olduğum şahsın böyle bir yazıyı kaleme almasının amacı şahsımı yıpratma ve itibarsızlaştırma politikasıdır.

Muhtarlık binasına korkuluk yapılma amacı; muhtarlık binasını korumak amaçlı Osmangazi Belediyesi ile ortak çalışmamız ile bina çevresine demir korkuluk yaptırdık.

Ayrıca şahsın bahsettiği gibi mahalle civarında dolaşan aslında özünde iyi insanlar olan madde bağımlısı gençlerimizi ise ilgili kurumlarla irtibata geçerek tekrar topluma kazandırma çabasındayım. Ayrıca küçültülerek madde bağımlısı yazan ve ötekileştirilen bireylerin çevreye ve mahalle halkına bugüne kadar zararı olmamıştır.

Yazıda, mahallemizin azalarının tanınmadığı belirtilmiş böyle bir durum mümkün değildir. Azalarım mahallemizin eski ailelerinden olup mahalle halkının saygı duyduğu, akıl danıştığı kişilerdir. Ayrıca Büyükşehir ve Osmangazi Belediyesi’nin katkıları ile hazırladığımız gezileri azalarımız ile organize etmekteyim. Yapılan her geziye azalarım da katılmaktadır.

Yazıda muhtarlığın açık olmadığı belirtilmiş. Muhtarlıkta yasal olarak bulunmam gereken saatler olan sabah saatlerinde hizmet vermekte olup, öğleden sonra da vatandaşlarımızın her sıkıntısına çözüm sunabilmek için şahsın da belirttiği gibi kendi işyerimde gece geç saatlere kadar hizmet vermekteyim. Ayrıca mahalle halkı şahsi telefonuma her saatte de ulaşabilmektedir.

Söz konusu yazıya cevaben yazmış olduğum tekzip yazısını köşenizde yayımlar ve bana da cevap hakkı tanır iseniz çok memnun olurum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

Mollagürani Mahalle Muhtarı

Metin ACAR

 

MOBESE kurulmalı
 

Demirtaş bölgesi hızla büyüyen bir yerleşim alanı. Bir vatandaş olarak Demirtaş’ta bulunan bütün okulların çevresine, Demirtaş’ın giriş-çıkışlarına ve çocuk parklarına MOBESE kamerası kurulmasını yetkililerimizden rica ediyorum. 

Mümin DÜNDAR

 

Cami girişi işportacı dolu, bayanlar rahatsız oluyor
 

Gemlik Asım Kocabıyık Çarşı Camii’nin tuvaletlerinin girişi seyyar satıcı, işportacı dolu.

Tezgâh açtıkları yetmiyormuş gibi bir de masa sandalye, tabure açıyorlar. Buraya abdest almaya gidenler, özellikle bayanlar oldukça rahatsız oluyorlar.

Yetkililer ve Gemlik Belediyesi’nin gereğini yapmasını rica ediyoruz.

Gemlikten bir okurunuz

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.