1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Sokak girişine önlem alınmalı
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Sokak girişine önlem alınmalı

A+A-

İyi günler. Osmangazi ilçesi Demiryolu Caddesi bölgesinde ikamet etmekteyim. Size daha önce şikâyet ve önerimizi belirten yazı göndermiş ve siz de 14 Eylül 2017 tarihinde Söz Sizde köşesinde yayımlamıştınız.

Küplüpınar Mahallesi Demiryolu Caddesi Sevindik Sokak girişine minibüslerin park etmesinden dolayı kazalar meydana geliyor.

Buna rağmen şikâyetimizi giderecek herhangi bir çözüme ulaşılmış değil. Aksine, daha iki gün önce aynı şikâyetten dolayı trafik kazası meydana geldi.

Buraya yanlış park etmeyi önleyici duba çakılmasını ivedilikle rica ediyoruz. İlla burada ölümlü bir kaza mı olması gerekiyor ilgilenilmesi için!

Yetkililerin dikkatine sunuyor, çözüm odaklı davranacakları için kendilerine şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Kadir TUNCER

 

2 ay oldu hâlâ bir yanıt alamadım

 

Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi İlvan Sokak No.4 adresindeki Meşe Evleri’nde 24 daire bulunmaktadır.

17-5-2016 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alınmıştır. Dairelerimizde şu anda şantiye elektriği kullanılmaktadır. Şantiye elektriği hem pahalı hem de 24 dairenin süzme saatlerini okuyup her birine düşen ücreti tahsil etmek çok meşakkatlidir.

LİMAK Enerji Uludağ Elektrik Kurumu’na defalarca müracaatımıza rağmen trafo yeri yokluğu yüzünden trafo yapamadıklarını söylüyorlar.

Bu durumu ilgili belediyeye söylediğimizde trafo yerinin 1/1000 ölçekli imar planında ayrıldığını ULUDAĞ ELEKTRİK’in bu yatırımı yapmak istemediği cevabını almaktayız.

Ayrıca bu bölgede inşaat yapan müteahhitlerde kendi yerlerinden trafo yeri vermeye hazırlar.

Şu anda voltaj düşüklüğünden ev aletlerimiz hasar görmekte, bunu dile getirdiğimizde ''Siz bizim muhatabımız değilsiniz, bizim abonemiz müteahhitler'' demektedirler. Ben 25 yıl Belediye Elektrik İşletmesi ve 1982 yılından itibaren TEK’te çalıştım, yani bu işlerin içinde olan birisiyim.

Aynı zamanda Çekirge Mahallesi Uludağ Caddesi’nde evim bulunuyor. 2016 yılı Kasım ayının 5’inde Uludağ Caddesi’nin 500 metrelik kısmı ve civardaki 9 sokağın aydınlatmaları sönerek Kasım ayının 15’ine kadar, aralık ayında yine 10 gün, 6 Ocak 2017’de sönen  aydınlatmalar ocak ayının 27’sinde 21 gün karanlıkta kalındıktan sonra arızaları giderilmiştir.

İki ay önce Söz Sizde köşesine yazdığım şikâyetim böyleydi. Ancak, bugüne kadar ne cevap alabildim, ne de herhangi bir işlem yapıldı.

İsmail KARAKAŞ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.