1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Tozdan bıktık artık!
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Tozdan bıktık artık!

A+A-

Site bahçemizin bitişiğindeki ve yakınındaki bir garip uygulamadan mağduruz.

Nilüfer’in göbeğinde 35 metre genişliğindeki Altınşehir Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi üzerinde bulunan Haskent sitemizin doğu tarafında bulunan 322. Sokak’a Nilüfer Belediyesi tarafından asfalt yapılacağı belirtilerek 2018 Şubat ayında sarı renkle stabilize malzeme serildi. Ancak aradan geçen 4-4,5 ay gibi sürede asfalt dökülmediği gibi yetkililer hiç uğramadı bile.

toz.jpgYine aynı şekilde 1103. Ada üzerine yine sarı renkli stabilize malzeme döküldü. Burası da kamu alanı olmasına rağmen özel bir okulun servis araçlarının park alanı haline getirildi.

Bizim sorunumuz ve mağduriyetimiz de bu noktada başlıyor.

Bu alana sürekli araçların giriş çıkış yapmaları ve hareket ile aşırı derece sarı renkli toz kalkmakta. Haliyle bu tozlar olduğu gibi evlerimizde. Balkonlarımızda, evimizin içinde. Evlerimizi havalandırmak için dahi cam kapı açamaz olduk. Sağlığımızı tehdit ediyor artık.

Bu durum can sıkıcı hal almaya başladı. Yetkililere talep ve şikâyetlerimizi belirtmemize rağmen bugüne kadar hiçbir şekilde sorunumuz giderilmedi.

Sorunun giderilme niyetinde olunmadığı açık. Hiç olmazsa toz kalkmasının önlenmesi için 16 Nisan 2018 tarihinde Nilüfer Belediyesi’ne yazılı talepte bulunduk. Bu. Talebimizle yerden kalkan tozun azaltılması için her gün en az 1 kez tankerle bu alanların sulanmasını talep ettik. Ancak 2 ay gibi geçen bir sürede 1 kez dahi sulama işlemi yapılmadığı gibi Nilüfer Belediyesi’nden gelen cevabi yazıda “… İş programımız kapsamında sulama yapılacaktır” gibi geçiştirmeli cevap gelmiştir.

Nilüfer Belediyesi yetkililerine soruyorum, bizler daha ne kadar bu tozları yutmaya devam edeceğiz. Bayram geldi çattı. Evlerde bayram temizliği yapılıyor ama gelin görün ki, bayram sabahına kadar bu evler yine sarı tozlarla kaplanacak.

Yetkililerden rica ediyoruz, lütfen mağduriyetimiz giderilsin, yeter artık!

Saygılar.

Haskent Sitesi sakinleri

 

Bursagaz tarafından asfaltlama yapıldı

asfalt-001.jpgSayın Günay Yumruktay, Bursa halkının şikâyet ve taleplerine Söz Sizde köşenizde yer verdiğiniz ve bizlere ulaştırdığınız için öncelikle size teşekkür ederiz.

Bursagaz olarak, Osmangazi’nin Sakarya Mahallesi Zafer Caddesi’nde yapılan doğalgaz altyapı çalışmalarımız sonrası asfaltlama işleri, ekiplerimiz tarafından 6.6.2018 tarihinde tamamlanmıştır. Asfaltlama işlemi sonrası fotoğrafı ekte iletiyoruz.

Sizlerin aracılığıyla kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

Bursagaz Kurumsal İletişim

Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

bayram5.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.