1. YAZARLAR

  2. Muhammet Fatih Şahin

  3. TSK’ya baskı mı var?
Muhammet Fatih Şahin

Muhammet Fatih Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

TSK’ya baskı mı var?

A+A-

Hendeklerin açılmasından sonra çözüm süreci son bulmuş, PKK’nın bölgedeki varlığına çok ciddi bir darbe indirilmişti. Ancak FETÖ’cü subayların yönettiği operasyonlarda sürekli şehit vermeye başlamıştık. Kimi yerlerde FETÖ’cü hainleri ordudan ihraç edemedikleri için onlardan habersiz olarak 3-5 kişi ile operasyonlara çıkıldığı oldu. Tabii bunun neticesinde de hendekler ile verilen mücadele bitmesi gereken zamanda bitemedi.

15 Temmuz ihaneti sergilenmeye başladıktan sonra tüm ülkede FETÖ’cü hainlerin hapisle tanışması her kurumda olduğu gibi TSK’da da devrim niteliğinde bir hareketti. Artık orduda temizlik başlamış, yerlilik ve millilik oranı yeterli seviyeye ulaşmıştı.

Hain girişim ile birlikte Türk dış politikası ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Amerika ile aramız açıldı, Suriye’de çok ciddi bir mücadele süreci başlattık.

Akdeniz’den Kuzey Irak’a kadar uzanan PKK, PYD ve YPG kullanılarak terör koridoru kurulmak isteniyordu. Ancak kendi göbeğimizi keseriz diyen Türkiye Cumhuriyeti tek başına Suriye’ye bir harekât başlatarak 2 bin kilometre kare toprağı terörden izole hale getirdi.

Geçtiğimiz zamanlarda da Hatay’ın hemen güneyinde bulunan İdlib’e yeni bir operasyon başlatılarak bölgedeki PYD varlığına ciddi bir ket vurulmaya başlandı. Önümüzdeki süreçte Cerablus ile İdlib’in arasındaki Afrin bölgesi de temizlenerek hem bölgede hem de masada çok ciddi koz elde edeceğiz.

Suriye’de PKK, PYD ve YPG’ye ket vurmaya çalışırken Barzani’nin bağımsızlık referandumunu uyguladı. Bundan hemen sonra Rakka’ya giren PYD askerleri Öcalan posteri önünde zafer halayı çektiler. Amerika’nın ciddi olarak desteklediği bu operasyon adeta Türkiye’yi tehdit niteliğindeydi.

Tam da Türkiye tehdit edilirken darbe gecesinde Akıncı Üssü’nde derdest edilen komutanların kamera görüntüleri belli bir merkez tarafından yayınlanmaya başlandı.

Yayınlanan görüntüde Org. Yaşar Güler elleri arkadan kelepçeli olarak bir odaya götürülüyor ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar da belli belirsiz bir görüntü ile askerler eşliğinde yürüyor... Merak ettiğim husus şunlar:

n Eğer bu görüntüler yeni elde edildiyse hangi operasyon neticesinde elde edildi? Kim elde etti?

n Eğer bu görüntüler yeni elde edilmediyse bunca zaman görüntülerin servis edilmesini kim engelledi?

n Komutanların görüntülerini yayınlayanlar belli bir mesaj vererek TSK içerisinde bir baskı mı oluşturmaya çalışıyor?

n TSK’ya en çok ihtiyaç duyulan zamanlarda bir buçuk yıl öncenin görüntülerini yayınlanması Türkiye şartlarında normal midir?

Türkiye’nin giriştiği bu mücadelede en berrak ve şeffaf olması gereken kurumlardan birisi de TSK olmalıdır. Gerek içeriden gerekse dışarıdan yapılan tüm tehditlere karşı dik durmalı ve boyun eğmemelidir. Sınırların yeniden belirlendiği günümüz coğrafyasında güçlü Türkiye güçlü ordu ile olacaktır…

 

YÜKSEKÖĞRETİM  KURUMLARI SINAVI
 

YGS ve LYS yerine Yükseköğretim Kurumları Sınavı getirildi. Şüphesiz ki getirilen sistem daha yalın ve daha sade…

Ancak sayısal bölüm öğrencilerinin hiçbir tarih ve coğrafya; eşit ağırlık öğrencilerinin hiçbir tarih ve fen bilimleri soruları ile karşılaşmayacak olması 4 yıllık lise eğitimindeki bütün coğrafya, tarih ve fen bilimleri öğretmenlerini zor durumda bırakmıştır. Bu derslere giren öğrenciler şüphesiz ki artık öğretmenleri eskisi kadar umursamayacak ve zor durumda bırakacaktır.

5 tane bile olsa soru sorulması bu karmaşayı engelleyebilirdi…

Önümüzdeki hafta büyük bir gündem değişikliği olmazsa eğitimdeki değişimin esas nedenini yazacağım…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.