1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. UEDAŞ’tan okura cevap
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

UEDAŞ’tan okura cevap

A+A-

Sayın Günay Yumruktay, Söz Sizde köşenizde yayımlanan hizmet alanımızdaki konu ilgili birimimizce incelenmiştir.

Söz konusu bölge için bir yatırım planımız bulunmaktadır. Yeni trafo tesisi için uygun yer bulunmasının ardından anılan 2018 yılı yatırımları kapsamına alınacaktır. İlgili talep sahiplerinin 01.06.2017 tarih ve 30083 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, Elektrik Piyasası Bağlantı ve Sistem Kullanım Yönetmeliği Bağlantı Başvurusu başlığı altında yer alan Madde-10'da belirtilen belgelerini tamamlayarak, İşletme Müdürlüğümüzle bağlantı anlaşması imzalaması durumunda mevzuatta belirtilen süreler çerçevesinde abonelik talebi karşılanacaktır.

Saygılarımızla,

ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM AŞ

Kurumsal İletişim Müdürlüğü

 

Bat-çıklarda kaza olmaması için önerim

 

Günay Bey merhabalar. Bursa’da veya tüm şehirlerde bat-çıklarda veya arkası görünmeyen virajlı yollarda uygulanabilir bir öneride bulunmak istiyorum. 

Bat-çıklarda hemen hemen her hafta birkaç kazaya rastlıyorum. Kazaların % 90’ının sebebi, bat-çık içinde duran trafiğin gelirken görünmüyor olması ve gelen aracın yeterli durma mesafesi kalmadığı için de, önündeki araçlara çarpması şeklinde gerçekleşiyor.

Hatta kendim dahil birkaç defa kaza tehlikesi geçirdim. Bat-çıklara girerken ve çıkarken aynı sıkıntı var. Halbuki bir fotosel sensör ve ışıklı tabela ile kolayca önlenebilir. Gönderdiğim fotoğrafta örnek göstermeye çalıştım. Bat-çık içinde gelen aracın göremediği fakat trafiğin durduğu nokta tespit edilip fotosel algılayıcı, bat-çık dışında bir tabelada kırmızı-yeşil renk ışık verir veya başka varyasyonlarla da tabela ile sürücüler uyarılabilir. Eminim bat-çık içinde ve çıkışında yaşanan birçok kaza azalacaktır.

Trafik yetkililerinin veya belediye yetkililerinin daha iyi önerileri varsa yapılmalıdır. hemen hemen haftanın bir kaç günü bu küçük kazalar yüzünden trafik tamamen duruyor ve maddi hasarlar meydana geliyor. Bat-çık yapmış olmak değil kullanışlı ve güvenli yapmış olmak daha önemlidir. Keza bat-çıklar su ile dolduğu aşırı yağışlı havalar içinde buna benzer önlemler alınabilir.

Sizin aracılığınızla bu önerimi yetkililerle paylaşmak istiyorum.

Saygılarımla.

Hakan ALTUNOK

 

Mesken meydandaki dijital pano arızalı
 

​Yıldırım ilçesi Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki meydanda bulunan BURULAŞ otobüs güzergâh panosu arızalı. Yağmurda, tozda hemen arızalanıyor. Ya saatler görünmüyor, ya hat isimleri görülmüyor.  Bu elektronik pano çok güzel bir hizmet, bu anlamda BURULAŞ’a teşekkür ediyoruz, ancak düzenli bakımının yapılması lazım. Ayrıca bazı kendini bilmezler tarafından ilan panosu gibi kullanılarak görüntü kirliliği de yapıyorlar.

Bir vatandaş

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.