1. HABERLER

  2. BURSA HABERLERİ

  3. Üniversitede hedef öğrenci sayısını artırmak  
Üniversitede hedef öğrenci sayısını artırmak  

Üniversitede hedef öğrenci sayısını artırmak  

Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü, üniversitenin uluslar arası çapta tanınması için çalışıyor.

A+A-

Yapılacak çalışmalar ile kısa sürede üniversitenin ilgili bakanlıklar ve YÖK tarafından belirlenen uluslararasılaşma hedeflerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Üniversite yönetiminin düzenlediği toplantıda uluslararasılaşma süreci ele alındı.

İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Kaya toplantı öncesi kısa bir sunum gerçekleştirdi. Toplantıda BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Doğangün, Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ve Prof. Dr. İrfan Kırıştıoğlu, ULUTÖMER Müdürü Prof. Dr. Mustafa Asım Yediyıldız, TÜDAM Müdürü Doç. Dr. Erdem Özdemir, Balkan Araştırmaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Vejdi Bilgin, BUÜ Erasmus Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Kaynaklı, Öğrenci İşleri Daire Başkan Vekili Nurten Alakoç,ilgili paydaşlar, birim yöneticileri ve personeller hazır bulundu. 

DAHA NİTELİKLİ EĞİTİM VURGUSU...  

Rektör Kılavuz, üniversitenin uluslararasılaşma noktasında koyduğu hedefleri yeni dönemde yakalayabilmek adına geniş çaplı bir ekip oluşturduklarını, amaçlarının vasıflı ve yüksek sayıda misafir öğrenci sayısına en kısa sürede ulaşmak olduğunu söyledi.

Toplantıda mevcut birimler ve yeni oluşturulacak birimlerin koordinasyonunun sağlanması noktasında fikir alışverişi gerçekleştirdiklerini kaydeden Kılavuz, “Dünyanın çok sayıda üniversitesi ile uluslararası iş birliklerimiz mevcut. Bu yapının sürdürülmesi ve genişletilmesi adına sağlam bir organizasyon şeması oluşturmak istiyoruz.

Bunun yanı sıra yurt dışında yaptığımız sınavların koordine edilmesi ve misafir öğrenci sayısının nitelikli bir şekilde arttırılması için uğraşıyoruz. Hedefimiz, dünyanın 120'den fazla ülkesinden üniversitemize gelen öğrenci sayısını arttırmak ve daha nitelikli eğitim verilmesini sağlamak. İnşallah görev süremiz içerisinde bu oluşumu kusursuz bir şekilde oluşturacak ve üniversitemizin uluslararasılaşma vizyonuna ciddi bir katkı sunmuş olacağız” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.