1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yeşim'e ‘En İnovatif Şirket' ödülü
Yeşim'e ‘En İnovatif Şirket' ödülü

Yeşim'e ‘En İnovatif Şirket' ödülü

Yeşim Tekstil ödüle doymuyor. Bu defa da UTİB, Yeşim'i 'En İnovatif Şirket' seçti. 'Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi'nde şirket adına ödülü alan Üretim Direktörü Kerim Bayram, gururlu olduklarını söyledi.

A+A-

AYŞEGÜL GÜRAL AKTÜRK

Sektörünün lideri Yeşim Tekstil'e 'En İnovatif Şirket' ödülü verildi.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) işbirliği ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ortaklığında gerçekleştirilen ‘Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi' dün başladı.

Bursa Teknoloji Koordinasyon ve Ar-Ge Merkezi'nde (BUTEKOM) bugün de devam edecek organizasyon kapsamında, hazır giyim sektörünün öncüsü Yeşim Tekstil'e 'En İnovatif Şirket' ödülü verildi.

Yeşim Tekstil Üretim Direktörü Kerim Bayram, şirket adına ödülü BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Vali İzzetin Küçük'ün elinden aldı.

ÇALIŞMALAR YILLARDIR SÜRÜYOR

Kerim Bayram, firma olarak Ar-Ge ve inovasyona çok önem verdiklerinin altını çizerek, bu alanlardaki çalışmaları yaklaşık 15 yıldır devam ettirdiklerini kaydetti. Özellikle son bir kaç senedir bu konuda çok daha yoğun bir şekilde çalışmaya başladıklarını anlatan Bayram, ''Yapmış olduğumuz çalışmalar sonucu ‘En İnovatif Şirket' ödülü aldık.

Bu bizi çok gururlandırdı. Geçmişte yapılan çalışmaların ödülü olarak alıyoruz. Çok da mutluyuz'' dedi. Ar-Ge merkezini yönlendirirken gençlere çok önem verdiklerini anlatan Bayram, bunun Yeşim Tekstil'e çok değer katacağını düşündüklerini ifade etti. Bayram, ''Bu alandaki önderliğimizi devam ettireceğiz'' diye konuştu.

TEKSTİL EN ÖNEMLİ SEKTÖRLERDEN

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, etkiliğin açılışındaki konuşmasında Türkiye ekonomisinde tekstil ve konfeksiyonun toplamda 27 milyar doların üzerinde ihracatıyla en önemli sektörlerden biri olduğunu söyledi.

Bursa'nın da bunun merkezi olduğuna vurgu yapan Burkay, ‘'Hem üretimde hem de bu sektöre katmış olduğu inovatif yaklaşımla Bursa gerçekten tekstil sektörünün kilogram ihracat değerinin 8 dolara çıkmasında en önemli katkıyı koyan illerden bir tanesi...

Proje pazarlarındaki en önemli çıktılardan biri araştırmacılarımızın, akademisyenlerimizin ve şirketlerimizin kendi alanlarında ortaya koydukları Ar-Ge proje önerilerini paydaşlarla buluşturup, ürüne dönüştürülmesi. En büyük hedefimiz bu'' dedi.


GÜZEL ADIMLAR ATILIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın otomotiv, turizm ve ticaret şehri olduğu kadar bir tekstil kenti de olduğuna dikkat çekti. Aktaş, ‘'Türkiye çok güçlü bir ülke; beklentiler çok yüksek.

Bizim özellikle Bursa özelinde artık yüksek katma değerli sanayiye, tekstilde yüksek katma değerli ürünlere ihtiyacımız var. Bu anlamda da güzel adımlar atılıyor. TEKNOSAB bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. Bursa'ya daha fazla değer katacak'' diye konuştu.

LİDERLİK ELDEN GİTMESİN

Vali İzzettin Küçük, ‘'Tekstil bizim en rekabetçi olduğumuz, piyasayı yönlendiren ve güçlendiren bir alan. 27 milyar dolarlık ihracat rakamıyla en önemli kalemlerimizden bir tanesi.

Buradaki avantajımız giderek zayıflıyor. Çünkü tekstil emek yoğun bir alan. O nedenle bu sektörün önemli temsilcileri Mısır ve benzeri ülkelerde fabrikalar açıyorlar. Bu da şunu gösteriyor; bu alanda bir hamle yapmazsak liderliğimiz elden gidecek'' şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.