1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. 23 Nisan Mahallesi sadece evlerden ibaret
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

23 Nisan Mahallesi sadece evlerden ibaret

A+A-
Mahallemiz daha önce Altınşehir bünyesinde yer alırken ayrılıp ayrı bir mahalleye dönüştü ve 23 Nisan adını aldı. Nilüfer` in en yeni mahallesi. 3 bin seçmeni olan bir yer. İlk seçim sürecini 30 martta yaşadı. 23 Nisan adının ayrı bir anlamı ve önemi malum. Ulusal bayramlarımızdan birini çağrıştırıyor. Ne var ki kaderi aynı güzellikte değil. Eksiklerini say say bitmez.
Bunların en başında da okul, banka şubesi, pazar yeri, sağlık ocağı, postane, park, muhtarlık binası ve yeterince aydınlatması olmaması gelmekte. Öyle ki resmi ve özel hiçbir kurum mevcut değil. Sadece evlerden oluşan mahallemizin adı bu durum nedeniyle `Yokistan` olsa daha uygun düşecek sanki. Küçük, büyük, kadın, erkek herkes bu yoklukların sıkıntısını çekmekte. Hem yerel yönetimlerin hem de resmi ve özel kurumların mahallemize el atmasına ihtiyaç duymaktayız.
Ayrıca bir sorun da Ata Bulvarı`nda yaşanmakta. Bulvarınn tek kavşağı trafiğe uygun yapılmadığından olsa gerek sık sık kazalar meydana geliyor. Buraya da ciddi biçimde eğilmekte yarar var.
Mahalle sakini
 
Tuzak gibi
 
 
Şehrin değişik yerlerinde rögar kapakları yol seviyesi üzerinde. Kimileri ise kırık dökük. Anlaşılan bu konuda ciddi bir çalışma ve özen gösterilmiyor. Dikkat çeken rögar kapakları ve ızgaraların bir kaçı da Ankara Yolu üzerinde, Gürsu ve Kestel arasında. Yağmursuyu ızgaralarından bir tanesi var ki tuzak gibi. Gürsu metro istasyonu yan tarafında oluşturulan servis yolunda aylardır öylesine duruyor. Fotoğrafta da görüldüğü gibi ızgaranın bir tarafı tamamen çökmüş vaziyette. Allah muhafaza bir aracın tekeri bu kısımdan içeri girerse, canlar yanabilir. Akşam karanlığında ise bir yayanın buraya adım atması halinde ayağı kırılabilir. Kimsenin canı yanmadan uyaralım.
Mustafa YANIK
 
Sokak lambaları yanmıyor
 
 
Kestel TOKİ`de, otobüslerin ve minibüslerin güzergahı üzerinde yer alan bazı sokak lambaları yanmıyor. Daha önce de benzer sıkıntı olmuştu. Bu köşeden yazdık, gelip sorunu giderdiler. İlla söylenmesi, bildirilmesi mi gerekiyor. Düzenli kontrolleri yapılmıyor mu bu lambaların? O bölgeden insan gece geçmeye korkuyor. Bahsettiğim yer, Bursa`ya bakan yol üzerindeki lambalar. Başka yerlerde de olabilir. Bir de okulla cami arası çok karanlık. Burada belediye ve UEDAŞ`ın gerekli çalışmayı yapmasını bekliyoruz.
TOKİ sakini
 
Su bedeli TÜFE` ye göre ayarlanıyor
 
29/08/2014 tarihli Olay Gazetesi’nde “İçme suyuna zam mı geldi “ başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Su fiyat tarifeleri; Buski Genel Kurul Kararına istinaden, her ay Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) açıklanan Tüketici Fiyat Endeksine (TÜFE) göre düzenlenmektedir. Dönemler itibariyle su fiyat tarifelerinde görülen değişiklikler, bu uygulamanın bir sonucudur. Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.