1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. 93 no`da `paket` yolculuk
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

93 no`da `paket` yolculuk

A+A-
Bizler İzmir Yolu civarında oturan ve işyerleri Yeni Yalova Yolu çevresinde olması sebebiyle Üniversite-Terminal hattında çalışan 93 numaralı belediye otobüsü hattını kullanmakta olan vatandaşlarız. Terminal yönüne çalışması ve bu yöne giden veya dönen öğrenci ve vatandaşların valiz ve yükleri de hesaba katıldığında zaman zaman kargo araçlarını anımsatan ve pek alternatifi olmamasıyla her daim yoğun olan bu hat; Üniversiteye ait bazı dersliklerin Terminal yakınında olması sebebiyle eğitim öğretim dönemlerinde yolcuların yoğunluktan adeta ıstırap çektikleri bir görüntü sergilemektedir.
Yolcuların büyük bir çoğunluğunu daha ilk durakta binen ve dersliklerinin bulunduğu neredeyse son durağa kadar seyahat eden öğrenciler olduğu düşünüldüğünde bu yolculuk hiçbir aralanma ve ferahlama olmadan sürdürülmektedir. Örneğin geçenlerde saat 08.00 civarında anılan seferi gerçekleştiren otobüs, künyesinde 140 olarak belirtilen yolcu sayısının herhalde çok çok üzerinde bir yolcu ile daha Küçük Sanayi civarında tıklım tıklım dolmuş ve hiçbir durakta yolcu almaksızın seferini tamamlamak durumunda kalmıştır. Bu seferle ilgili olarak şoför merkeze yaptığı anonsta otobüsün halini `paket` olarak yorumlamak durumunda  kalmıştır.
Önümüzdeki günlerde de yaşanacak yoğunluğun göstergesi olan bugünkü durum, seyahat konforundan vazgeçtik yarattığı seyahat emniyetsizliği ile `paket yolculuktan` `paket cenazelere` geçişe sebebiyet verebilecek niteliktedir. Burulaş` ın ilgili birimlerine yapılan hiçbir müracaatla ilgili geri dönüş ve bilgilendirme yapılmamasına istinaden duyarlı bir vatandaş olma çerçevesinde bu gazete köşesinde dile getirmeyi yeğlediğim bu hususa ilgililerin bir çözüm bulmaları dileği ve umuduyla...
Mehmet ERTARMAN 
 
Yunuseli` ne park müjdesi
 
Olay Gazetesi’nin 3 Eylül   2014  tarihli sayısında Söz Sizde köşesinde bir okurunuzun ‘Mahallemizde park ve spor alanı yok’ başlıklı şikayetine yer verilmiştir.
Şikayete konu olan Yunuseli Mahallemizde halen devam eden bir spor tesisi projemiz mevcuttur. 2014 yatırım programımızda 830. Sokak- Fuat Kuşçuoğlu Caddesi ve 16. Bahar Sokak ve Kıymet Sokağa park yapılması yer almaktadır.
2009-2014 yılları arasında ise Yunuseli Mahallemize; Çamlık Sokak Parkı düzenlemesi, 242 Sokak Parkı, Samet Sokak Parkı, 4. Yunus Sokak Parkı ve Tepecik Sokak Parkı yapılarak, mahallemizin yeşil alanı çoğaltılmış, çocuklarımız için aktivite alanı oluşturulmuştur.
Konuya duyarlılığından dolayı okurunuza ve konuya bize ilettiğiniz için size teşekkür eder, esenlikler dilerim.
Mustafa DÜNDAR
Osmangazi Belediye Başkanı
 
İnegöl-Bursa arasında beklentiler
 
 
Yıllardan beri halkın dört gözle beklediği İnegöl/Bursa arası belediye otobüs seferleri bir türlü başlamıyor. İnegöl` ün Bursa`ya bağlanmasının üzerinden 9 ay geçmesine rağmen neden hala otobüs seferlerinin başlamadığını merak ediyorum.
Yüzlerce insanın (çalışan, öğrenci) sürekli olarak gidip geldiği İnegöl-Bursa arasında ulaşım sadece İnegöl Seyahat adlı bir şirketle yapılmaktadır. Gidiş geliş için 16 TL ücret alınmaktadır. Başkanımızdan ricamız artık bu tekelin önüne geçsin ve belediye otobüs seferlerini bir an önce başlatsın.
Mücahid BİLAL
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.