1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. 97/A hattı ile ilgili talebimiz var
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

97/A hattı ile ilgili talebimiz var

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş, göreve geldikten sonra hizmete konulan 97/A Terminal otobüsünden çok memnun kaldık.

Teşekkür ederim.

Her saat başı karşılıklı olarak Terminal-Hamitler TOKİ arası seferleri düzenli olarak devam ediyor. Halkımız bu güzergâha alıştı.

Okulların açılmasından sonra doluluk oranı gördüğüm kadarıyla biraz daha arttı. Şimdi okullarda hafta sonu kursu başladı. Normal sefer saatlerine ilave olarak sabahları ek sefer konulabilir mi?

Terminal’den geliş istikameti İstanbul Yolu üzerinden gelip As Merkez yanından Yeniceabat Mahallesi istikametine devam etmektedir. Dönüş istikameti ise Yeniceabat Mahallesi içerisinden geçerek Terminal Caddesi üzerinden Terminal’e ulaşmaktadır. Tofaş Fabrikası karşısındaki (BAİA Otel yanındaki) yan yol üzerindeki kavşakta yeni düzenleme yapılırsa 97/A hat No’lu otobüsün gidiş-dönüş istikameti aynı olacaktır. Böylelikle Yeniceabat BTSO Eğitim Kompleksi’ndeki öğrencilerimiz bu hattı daha fazla ve rahat kullanacaklardır. BURULAŞ ve UKOME yetkililerinin dikkatine sunuyor gereğini rica ediyorum.

Saygılarımla.

Osman Uğur Çelebi

 

Park alanının hafriyat alanı değil park olmasını istiyoruz

Hamitler Mahallesi Gür Caddesi yakınlarında bulunan 4970 ve 4972 No’lu parseller imar durumuna göre park alanı olarak belirlenmiştir. 4972 parseldeki alana başka şantiyelerden getirilen toprakların dökülmesi ile hafriyat alanı olarak kullanılmaya başlanmış, 4970 parseldeki alanda moloz ve çöplük dökülme yeri olarak kullanılmaktadır.

park1.png

Bu alanların imar durumunda belirtildiği gibi park yapılması için, mahalle sakinlerinden yaklaşık 400 imza toplanarak Osmangazi Belediyesi’ne 110711 No’lu dilekçe ile başvuru yapılmıştır.

Fakat Osmangazi Belediyesi’nden gelen  olumsuz cevap üzerine, Osmangazi Belediyesi yetkilileri ile yaptığımız telefon görüşmelerinde imar durumunda belirtilmesine rağmen ödenek olmadığı için bu alanlara park yapılmayacağını ciddiyetten uzak ifadelerle tarafımıza belirtmişlerdir.

Ancak, Osmangazi Belediyesi farklı mahallelerde park yapımına devam etmektedir.

park2.png

Ödenek yoksa başka mahallelere nasıl park yapıldığını merak ediyoruz açıkçası.

Bu geçen süre zarfında 4972 No’lu parsele dökülen topraklar,  yağmur nedeniyle yollara çamur olarak akmış rögarları tıkamış ve zarar vermiştir. Söz Sizde köşesi aracılığıyla sesimizin yetkililerimizin duymasını, çözüm bulmalarını rica ediyoruz.

Fatih Korkmaz

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.