1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Abart egzoz sorununa bir çözüm bulunmayacak mı?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Abart egzoz sorununa bir çözüm bulunmayacak mı?

A+A-

Günay Abi merhaba, köşenizi hergün özenle okuyorum. Köşenizde haftada en az iki gün abart egzozlu arabaların yüksek sesle müzik dinleyip çevre kirliliği şikâyetlerini okuyorum. Aynı sorunu biz de Demirtaş’ta yaşıyoruz hem de daha içler acısını. Gece gündüz demeden abart egzozlu arabaların sesinden, yüksek sesli müzik dinlemelerinden fenalık geldi artık. Gece saat 3-4 fark etmiyor. Bursa olarak her semtte bu tarz kendini bilmez insanların verdiği rahatsızlığı çekmek zorunda değil kimse. Demirtaş’ta daha vahimi olan, yaşları henüz 15-16 olan çocukların tehlikeli bir şekilde araç ve motosiklet kullanmaları. Bu duruma birileri dur demeli. Caddelerimiz yarış pisti gibi oldu Allah korusun ölümlü ya da yaralanmalı kaza olduğunda vebalini kim ödeyecek? Ölümün geri dönüşü yok! Emniyet birimleri artık buna bir çare bulmalı. Benim anlamadığım haftada 1 gün yazsanız anlarım da haftada 2-3 gün köşeniz de bu şikâyet olmasına rağmen bir yetkili de bunu okumuyor mu? Emniyet’in görevi eğer bizim huzurumuzu, refahımızı, güvenliğimizi sağlamak değilse şikâyetimizi kime iletelim?

Demirtaşlı vatandaş

 

Egemenlik Caddesi asfalt bekliyor

 

19 Mayıs Mahallesi’nde ikâmet etmekteyiz. Mahallemizdeki Egemenlik Caddesi uzun bir süredir asfalt bekliyor. Cadde toz toprak içinde. Çevrede yapılan inşaatlar dolayısıyla bütün kamyonlar bu caddeyi kullanıyor. Haliyle kalkan toz toprak evlerimize doluyor. Çamaşır dahi asmak imkânsız nerdeyse. Özellikle bu sıcak yaz günlerinde siz düşünün artık ne haldeyiz. Ayrıca madde zararını hiç bahsetmiyorum. Çünkü araçlarımız zarar görüyor toprak yolda. Yağmurda çamur, çukur oluşuyor, yazın ise toz toprak.

Yetkililere sesleniyoruz. Lütfen bir an önce bu sorunumuza bir çözüm bulun ve bu caddenin asfaltlanmasını talep ediyoruz. Saygılarımızla.

Mahalle sakinleri

 

Rezalet bir görüntü

 

​İyi günler Günay Bey. Sıcak havaların etkisiyle vatandaşlar piknik alanlarına akın etmiş durumdalar. Şunu söylemeliyim ki duyarsız vatandaşlar sonucu çevre oldukça kirlenmiş bir vaziyette. Etraf bırakılmış çöp ve mangal külleriyle dolu. Bu yerlerin daha özenli kullanılmasını ve daha temiz bırakılması gerektiğine inanıyorum. Alanlar hepimizin ortak kullanabileceği yerler olduğundan dolayı temiz bırakmalıyız. Belediye ekipleri her ne kadar özen gösterse de bu çevre kirliliğine engel olamamakta. Vatandaşlarımızın bu alanlara geldiklerinde nasıl bulmak istiyorlarsa öyle bırakmalarını rica ediyorum. Saygılarımla.

İsmini vermek istemiyor. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.