ABD ve NATO’dan Rusya’ya Ukrayna uyarısı: Ağır bedeller ödetmeye hazırız

ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya’nın Ukrayna’ya olan saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Blinken, “Ukrayna’ya karşı daha fazla saldırgan davranması durumunda Rusya’ya ağır bedeller ödetmeye hazırız” dedi.

ABD ve NATO’dan Rusya’ya Ukrayna uyarısı: Ağır bedeller ödetmeye hazırız

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı gelecekteki herhangi bir saldırganlığının yüksek bir bedeli olacağı yönündeki uyarısını yineledi.

Stoltenberg, bunun Moskova için ciddi siyasi ve ekonomik sonuçları olacağını söyledi.

Stoltenberg, NATO dışişleri bakanlarının Riga’daki toplantısının ardından yaptığı konuşmada, NATO’nun Rusya’yı caydırmak için birçok yolu olduğunu ve daha fazla ekonomik ve mali yaptırım uygulanabileceğini söyledi.

Ayrıca NATO’nun Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne verdiği desteğin “değişmez” olduğunu vurgulayan Stoltenberg, Kiev’i “yakın ve çok değerli bir ortak” olarak nitelendirdi.

ABD DIŞİŞLERİ BLİNKEN’DEN AÇIKLAMA

ABD Dışişleri Bakanı Blinken da benzer bir açıklama geldi. Blinken, “Ukrayna’ya karşı daha fazla saldırgan davranması durumunda Rusya’ya ağır bedeller ödetmeye hazırız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X