1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. AK Parti, cumartesi mitingle birlikte vitesi de büyütüyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti, cumartesi mitingle birlikte vitesi de büyütüyor!

A+A-

Tablo gerçekten dikkat çekici… Yakın geçmişe baktığımızda, seçime bir aydan az kalan süreçlerde siyasetin tek belirleyici olduğunu görürdük. Siyasetçi havaya girer, seçmen de tavrını belli ederdi.

Bu seçim, alışılmış tablodan eser yok.

Bunu…

Sohbetimiz sırasında AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’la da paylaştık. Şunu anımsattı:

Sayın Valimizin başkanlığında siyasi partilerimizin il başkaları olarak toplantı yapıp, görüntü ve gürültü kirliliğine yol açmamak için şehir süslemesi yapılmamasına ilişkin prensip kararı almıştık.”

Düşüncesi şu:

Alışılmış şehir süslemeleri ve anonslar yok. Belki de vatandaş bu nedenle seçim havasına girememiştir.”

Ardından…

Fakat her şeye karşın son 15 günde temponun artacağını, seçimin çok daha hissedilir olacağını düşünüyorum.”

Hemen ekledi:

Mitingler seçmenin de siyasetçinin de havaya girmesini sağlayan en önemli organizasyonlar. O nedenle mitingler yapıldığında her şey değişir.”

Sonra da…

AK Parti’nin stratejisi hakkında şu bilgiyi verdi:

Cumartesi günü Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla mitingimiz var. Mitingimizden sonra çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.”

Neler planladıklarını da açıkladı:

Hükümetimiz ve belediyelerimizin icraatlarını ve hizmetlerini anlatan kitaplarla broşürlerimizin basımı tamamlandı. Bugünden itibaren bunları dağıtmaya başlıyoruz.”

Devam etti:

Şu anda adaylarımız saha çalışmalarına programları çerçevesinde devam ediyorlar. Ama mitingden sonra nokta mitingler ve bölgesel mitingler yapıp halkımızla daha fazla birlikte olacağız.”

Çalışmaların…

Bugün için Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu önderliğinde adaylar tarafından yürütüldüğünü kaydeden Torun, önümüzdeki süreç için şunu söyledi:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik Bey’le görüştüm. Kendisine Genel Merkez de görevler veriyor, ama müsait olduğu zamanlarda Bursa’da sahaya çıkıp çalışacak. Aynı şekilde Başbakan Yardımcımız Bülent Arınç Bey de çalışmalara katılacak.”

Son sözü ise şu oldu:

Başka partilerin çalışmalarını bilemem. Fakat bizim çalışmalarımızda bir sıkıntı yok, mitingle birlikte de vitesi yükseltiyoruz. Son 1 haftaya girildiğinde her şey çok farklı olur.”

 

Cumhurbaşkanı Bursa’ya gelir mi?

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 Şubat’ta Bursa’ya geldi ve Atatürk Caddesi’ne kurulan platformdan Bursalılara seslendi.

Şu anda yurt içi ve Avrupa’da çeşitli kentlerde halkla buluşuyor. Acaba Bursa’ya da gelir mi?

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun şu cevabı verdi:

Cumhurbaşkanımız sürprizleri sevdiği için gelişleri 3-4 gün öncesinden belli oluyor. Eğer sürpriz yapıp gelirse, kendisini ağırlarız.”

Şunu da ekledi:

Sayın Cumhurbaşkanımız artık genel başkanımız değil, ama liderimiz. Bunun da saklanacak tarafı yok.”

 

AK Parti miting meydanını genişletecek

 

Gökdere’de ilk mitingi geçtiğimiz cuma MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. Cumartesi de AK Parti mitingi için Başbakan Ahmet Davutoğlu meydana çıkacak.

AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun hazırlıklarla ilgili şunu söyledi:

Mitingde konuşma platformunun olduğu tırı eski yerinden biraz daha çekeceğiz. Böylece meydanı daha geniş görebilecek bir düzen kuracağız.”

Ayrıca…

Başbakan’ın önceki gelişinde güvenlik anlayışıyla ilgili sıkıntıların bir daha yaşanmamasaı için görüşmeler yapıldığını belirtip “Her tedbiri alıyoruz” dedi.

 

Deneyimli siyasetçi Harun Akın’dan çarpıcı seçim gözlemi!

 

Hiç kuşku yok ki… Harun Akın deneyimli siyasetçi. Uzun yıllar Doğru Yol Partisi ve devamı Demokrat Parti’de siyaset yaptı. DYP döneminde İl Başkanlığı ve DP döneminde Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Pek çok seçim çalışmasını organize edip yönetti.

Şimdi…

AK Parti’den Bursa Milletvekili Adayı olarak 7 Haziran seçimi için sahada çalışıyor.

Meslektaşımız Mustafa Özdal’ın televizyon programına katıldıktan sonra oturup sohbet ettik. Doğal olarak, sohbet seçim ilgisizliği üzerine yoğunlaştı.

Deneyimli siyasetçi, “Görüntüye aldanmamak gerekir” diye söze başladı ve şunu söyledi:

Son günlerde dağ yöresindeki çalışmalara biraz daha yoğun katılıyorum. Başlangıçta bu yöreden aday olmadığı için sıkıntı çıkacağını söyleyenler oldu. Ama gezdiğim yerlerde hiç sıkıntı görmedim.”

Ardından…

Tespitlerini paylaşırken, “iki ana konu var” dedi.

Bir…

Dağ yöresinde yaşayanlar iktidar olamadıktan sonra sorunların çözülemeyeceğini ve hizmet alamayacaklarını düşünüyorlar. O nedenle AK Parti’den vazgeçmiyorlar.”

İki…

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmeti her yere ulaşmış. Daha fazla hizmet alabileceklerini ve sorunların çözülebileceğini biliyorlar. Çok memnunlar.”

Sonra da şunu söyledi:

Başka yerlerde de saha çalışmalarına katılıyorum. Fakat gördüğüm şu: Dağ yöresinde, bugüne kadar olduğu gibi en yüksek oyu yine biz alırız.”

 

Bursa’nın Erkal Zenger’i: Kemal Ak, anonslara geri döndü

 

Gazeteci kökenli Kemal Ak 1989 yılından beri Büyükşehir Belediyesi’nin tüm törenlerinde anons ve sunuculuğu üstleniyor.

Yanı sıra…

Atatürk Stadı’nda Bursaspor maçlarında da anonsları ve “gooooooll” diye bağırışlarıyla tribünleri ayağa kaldırıyor. Onu tanıyanlar, bir dönemin meydan anonsçusu olan rahmetli Erkal Zenger’e benzetiyorlar.

Geçen yıl Büyükşehir’de şube müdürlüğünden daire başkanlığına yükseldi, ama bu görevi çok uzun süremeden emekli oldu.

Kemal Ak geçen hafta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı kimi törenleri sunarak kürsülere geri döndü ve törenlere heyecan kattı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.