1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. AK Parti fabrika ayarlarına dönüyor, vaatler geri geliyor
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti fabrika ayarlarına dönüyor, vaatler geri geliyor

A+A-

Siyasette bir yıl öyle uzun zaman ki, bazen asır geçmiş gibi değişiklikler olabiliyor. Bunu da şu sıralar AK Parti fazlasıyla yaşıyor.

Çünkü...

Kurucusu ve tartışmasız lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı 10 Ağustos 2014're Cumhurbaşkanı seçip Çankaya yerine Beştepe'ye yolladıktan sonra Ahmet Davutoğlu liderliğinde yeni bir yola çıktı.

Bu kapsamda...

7 Haziran'daki aday listeleri mutlak Davutoğlu nezaretinde hazırlandı. Yine Davutoğlu'nun akademik yaklaşımı sosyal içerikli seçim beyannamesi olarak yansıdı.

Zaten...

Başbakan Ahmet Davutoğlu da ekonomik vaatleri ve fiziki yatırımları ikinci plana itip bireysel haklar ağırlıklı ve değerler üzerinden söylem geliştirdi.

Buna karşın...

CHP ilk kez vatandaşın cebine dokunan seçim bildirgesiyle seçmenin önüne çıktı. Özellikle emekliye 2 maaş ikramiye 7 Haziran meydanlarının yegane konusu oldu. Buna, MHP'nin yine iyi hazırlanmış ekonomik vaatleri eklendi.

Oysa...

Ekonomik konularda hem yapılanları anlatmak, hem yeni vaatler ve hedefler ortaya koymak, hem de yeni büyük projeler açıklamak hep AK Parti'nin işi kabul ediliyordu.

Ne var ki...

AK Parti kulvarını değiştirince üstünlüğü diğer partilere bıraktı. Onlar da bu fırsatı iyi değerlendirdiler ve meydanda gündemi belirlediler.

Böylece...

7 Haziran'a kadar kendinden söz ettiren AK Parti en zor iş olan savunma yapma durumunda kaldı. Bir yandan da "yapamazlar" diyerek diğer partilerin vaatlerinin etkisini kırmaya çalıştı, ama başarıya ulaştığı söylenemez.

Şimdi önümüzde 1 Kasım seçimi var. Ankara'dan gelen haberlere bakılırsa, 7 Haziran kampanyasından ders çıkaran AK Parti eskiden olduğu gibi ekonomik hedef içeren yeni vaatler ve toplumu heyecanlandıracak büyük yatırım projeleri ile seçmenin karşısına çıkmaya ve konuşulan olmaya hazırlanıyor.

Bir anlamda...

Kurultayda MKYK oluşumuyla fabrika ayarlarına dönme yolunda adım atan AK Parti bu kez seçim vaatlerinde de fabrika ayarlarına dönmeyi planlıyor.

Başarılı olup olamayacağını, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklayacağı yeni seçim beyannamesi gösterecek.

 

Bursa'da "oy artırma" arayışları

 

AK Parti Genel Merkezi alışılmış büyük yatırım projeleri ve ekonomik vaatleriyle fabrika ayarlarına geri dönmeye çalışırken, Bursa'da da başka partilere giden oyları döndürmek için arayışlar sürüyor.

Bu kapsamda...

Bayramın ikinci günü Merinos'taki bayramlaşmanın ardından akşam Dobruca sosyal tesislerinde yemekli toplantı yapıldı.

Toplantıya...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, İl Başkanı Cemalettin Torun, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, eski ve yeni milletvekilleriyle belediye başkanları katıldı.

 

CHP Osmangazi startı muhtarlara danışarak verdi!

 

Bayramlaşma programında gördük... CHP bugüne kadarki en kalabalık ve en coşkulu bayramlaşmasını yaptı. Bayramın ikinci günü CHP bayramlaşması için Kültürpark'taki Özgen Çay Bahçesi'ne gelenlerin gözlerinde inanmışlık ve "Bu defa olacak" umudu vardı.

Yanı sıra...

Seçim kazanmaya yönelik olarak, CHP'nin bugüne kadar pek uygulamadığı farklı hamle Osmangazi'den geldi.

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Recep Çohan sabah kahvaltısında muhtarlarla bir araya geldi. Toplantıda muhtarlarla görüş alışverişi yapıldı, bazı konularda da önerileri alındı.

Kükürtlü Vamtes'te gerçekleşen ve CHP Osmangazi'nin seçim startını verdiği toplantıya CHP İl Başkanı Zafer Yıldız ile milletvekilleri Orhan Sarıbal, Erkan Aydın ve Nurhayat Altaca Kayışoğlu da katıldı.

Çohan konuşmasında "sorunları birlikte yaşıyoruz, çözümlerini de birlikte bulacağız" mesajı verirken İl Başkanı Yıldız ise "seçmenin mesajını en iyi anlayan parti" olduklarını söyledi.

Milletvekilleri de sonuca ulaşmayan koalisyon görüşmeleri hakkında bilgiler verdiler.

Muhtarlar da bu tür buluşmaların sürmesinde yarar olduğunu söylediler.

 

Mustafa Şenyurt'un Küba'dan selamı var!

 

Tanıyanlar biliyorlar... CHP'de iki Mustafa Şenyurt var. Biri partiye yıllarca hizmet eden 6. Sıra Milletvekili Adayı, diğeriyse onun kardeşinin oğlu olan Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi ve avukat.

Genç Mustafa Şenyurt bayram tatilini fırsat bilerek Küba'ya gitti. Oradan dostlarıyla paylaştığı fotoğraflar arasında biri dikkat çekici.

Bursaspor formalı Avukat Mustafa Şenyurt, sokaklarında dolaştığı Havana'da dünyadaki sol gençliğin idolü olan Che Guevara'nın duvar posteri önünde poz verirken, ortama uygun olarak sol yumruğu da sergiliyor.

 

Bursa basketbolunun gururu hakemliğe veda ediyor

 

Basketbolseverler Engin Kennerman'ı başarılı bir hakem olarak tanıyorlar. Bursa basketbolunun gururu Engin Hoca, yıllardır FİBA Hakemi olarak Bursa'yı uluslararası maçlarda başarıyla temsil ediyor.

Nitekim...

2009 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda gururla izledik. Basketbol liginin de deneyimiyle önemli hakemlerinden biri.

Yanı sıra...

Engin Kennerman uluslararası ve lig maçları kadar altyapı liglerinde de ciddiyetle düdük çalan bir hakemimiz. Minikler kategorisinde yönettiği ve yönetirken çocukları da eğittiği çok maç izledik.

Bu özelliğinde, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi olmasının da çok büyük etkisi var. Bildiğimiz kadarıyla hakemler arasında Prof. Dr. unvanlı ve akademik kariyer sahibi başka hakem yok..

İşte...

Bursa basketbolu ve hakemliğinin gururu olan Prof. Dr. Engin Kennerman, bu sezon sonunda hakemlik kariyerini sona erdirme kararı aldı. Yani Engin Hoca, hakem olarak çıktığı 30. sezonun sonunda parkelere ve düdüğe veda edecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.