1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. AK Parti mesajı aldı: Belediyelere tebdili kıyafet sürekli denetim var
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

AK Parti mesajı aldı: Belediyelere tebdili kıyafet sürekli denetim var

A+A-

Hafta sonu… 700 civarı belediye başkanını Ankara Kızılcahamam’da 3 günlük değerlendirme kampına alacak olan AK Parti Genel Merkezi şu günlerde çok faal.

Çünkü…

Kızılcahamam kampı öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak raporlar hazırlanıyor.

Bu raporlar…

Milletvekillerinin davet edilmediği, 9 genel başkan yardımcısı ve onlara bağlı çalışan alan başkanlarının da katılacakları 3 günlük toplantıda belediye başkanlarının önüne konacak.

Açıkçası…

Yürütülen çalışma, “AK Parti’nin 31 Mart yerel seçiminden kendine ait mesajı aldığı” ve 31 Mart’ta sıkıntı yaşadığını düşündüğü belediye-vatandaş ilişkilerini yeniden sıcak bir çerçeveye oturmayı hedeflediği izlenimi veriyor.

Çünkü…

1-171.jpgYeni döneme ilişkin AK Parti Genel Merkezi’nin uygulayacağı parti içi politika uygulamasında sürekli ve& sıkı denetim var.

Denetim de…

Partiye ya da belediyeye yapılacak resmi ziyaretler şeklinde gerçekleşmeyecek. Tam aksine parti ve belediyenin denetim ziyaretinden haberi bile olmayacak.

Çünkü…

AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirdiği kişi, bir anlamda tebdili kıyafet yapıp halkın arasına katılacak. Kahvehanelere gidecek, çarşılarda dolaşacak, parklarda gezecek, taksilerde yolculuklar yapacak.

Görüşebildiği kadar çok sayıda kişiyle görüşüp belediye hakkındaki düşünceleri öğrenecek. Görev kapsamında da yalnızca belediye başkanları olmayacak. Belediye bürokratı da Ankara’dan gelen görevlinin takibine girecek.

Bu amaçla…

Kısa adı CİMER olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yapılan başvurulardan belediyelere yönelik denetim amaçlı takiplerde daha fazla yararlanılması bile planlanıyor.

Gerçi…

Parti merkezine gitmeden tebdili kıyafetle esnaf-çarşı ziyaretleri ağırlıklı çalışma geçen yıl kongreler sürecinde denenmiş, pek çok ilçede çıkan eğilime göre teşkilat tercihleri yapılmıştı.

İşte…

O yöntem biraz daha genişletilmiş olarak bu kez belediyelere uygulanacak.

 

Yol haritası 15 güne kadar yapılacak

 

31 Mart seçimlerinde mesaj aldığını düşünen AK Parti işe Genel Merkez yetkilerini arttırarak başlarken, göreve gelen belediye başkanlarının “Ben artık seçildim, 5 yıl kimse dokunamaz” düşüncesine kapılmalarını önlemek de öncelikler arasında yer alıyor.

Bu nedenle…

Planlanan tebdili kıyafetle sürekli sıkı denetim uygulamasının yol haritası, hafta sonu yapılacak Kızılcahamam toplantısından sonraki 15 gün içinde belli olacak ve zaman kaybetmeden yollara çıkılacak.

 

Dubai’de Tayyip Erdoğan posteri açtılar, 6 saat gözaltında kaldılar

 

3-085.jpgProgramı… Bir tur firması yaptı. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai ve Abu Dabi kentlerinin gezileceği tura, Bursa’dan da birbirinden habersiz farklı gruplarda toplam 37 kişi katıldı.

Örneğin…

Kent merkezinden, bazı eski siyasetçilerin de olduğu farklı gruplarla, İznik’ten Boyalıca eski belediye başkanı Ali Çil ile kalabalık bir grup vardı.

Dubai’nin en yüksek kulesi olan ve 1.240 mağazanın bulunduğu Dubai Mall adlı alışveriş merkezi gezilirken anı fotoğrafı çektirenler oldu.

Kimi…

Cep telefonuyla özçekim yaparken, Ali Çil de gruptaki dostlarının getirdikleri Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı ve Osmanlı arması bulunan posteri eline alıp fotoğraf çektirdi.

Ne var ki…

Alışveriş merkezindeki polis hemen bu poza müdahale etti, Çil’le birlikte aynı pozu veren Mehmet Özer ve Mehmet Vehbi Aslanoba’yı polis merkezine götürdü.

Burada…

Ayrı odalarda 6 saat sorguya alınan 3 Bursalı, daha sonra Türkiye’nin Dubai Konsolosluğu girişimiyle serbest kaldılar.

 

Kent Konseyi’nde 2 isim konuşuluyor

 

4-047.jpgUygulama gereği… Yerel seçimler yapıldığında, Kent Konseyleri’nin görevleri sona eriyor ve yeni seçim yapmaları gerekiyor. 31 Mart’la birlikte başlayan yeni süreçte Bursa Kent Konseyi de yönetimi yenilemek üzere seçime hazırlanıyor.

Gündemde de…

Başkanlık görevini yürüten Şuayip Toprak’la birlikte Bursa Platformu Derneği başkanlığı yapan Suat Gülçimen’in adları konuşuluyor.

Seçim tarihinin bu hafta belli olması bekleniyor.

 

Dağ Yolu projesindeki kritik nokta Doğancı Tüneli’nde ilk patlatma

 

5-031.jpgRuhunda… Tam anlamıyla Karayolculuk var. O nedenle, Bursa’nın ulaşımla ilgili tüm projelerini yakından izliyor, sahip olduğu deneyimle önerilerini ortaya koyuyor. Biz de sık sık bu sütunlarda bilgilerinden yararlanıyoruz.

İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl arazide çalıştığı dönemlerin heyecanıyla bu kez Dağ Yolu projesinin en kritik noktası olan Doğancı Tüneli’nde gerçekleştirilen patlatmayı paylaştı.

Konu şu nedenle ilginç:

Sert kayalık arazide tüneli açabilmek için dinamitle kontrollü patlatma gerekiyordu. Karayolları projeye özel ruhsat aldı ve hafta sonu teknik nezaretçi eşliğinde tünelde ilk dinamitle patlatma yapıldı.

Tözün de patlatma anında tünelden çıkan toz bulutu görüntüsünü gönderirken şunu söyledi:

“Bu yol yalnızca Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık’ı değil, Dursunbey’den Tavşanlı’ya kadar olan bölge için de Bursa’yı merkez haline getirecek.”

Bu arada...

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in projeyi çok yakından takip ettiği, gece 12’de bile şantiyeyi aradığı kulaktan kulağa anlatılıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.