AK Parti Milletvekili Gözgeç; Bursa için büyük şans…

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç Olay Medya’yı ziyaret etti. Olay Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan ve köşe yazarlarıyla bir araraya gelen Gözgeç, pandemi sürecinin birlik ve beraberlik içerisinde atlatılacağını, hükümetin vatandaşın yanında yer aldığını söyledi.

AK Parti Milletvekili Gözgeç; Bursa için büyük şans…

HATİCE DAL

Vatandaşa örnek olmak adına salgın döneminde çok fazla sahada olamadıklarını da dile getiren Gözgeç, “Sürecin biraz daha sakinleşmesiyle yerel basınımızı ziyaret edelim dedik. Tabi yerel basın denince aklımıza ilk Olay Medya geliyor. Medya ve bizler ortak olarak Bursa için çalışıyoruz” dedi.

Bursa Şehir Hastanesi’nin pandemi döneminde Bursa için büyük şans olduğunu da kaydeden Gözgeç, “Tedbirler hem Türkiye’de hem de şehrimizde işe yaradı. Tabi vatandaşlarımız daha bilinçli davranmaya başladı” ifadelerini kullandı.

AK Parti döneminde ayrım yapmaksızın tüm kadınların siyasette varolmasının önünün açıldığını da dile getiren Gözgeç, “Anayasa da pozitif ayrımcılık ilkesini biz getirdik. Kadının sosyal ekonomik ve diğer alanlarda yer alması için işinin kolaylaştırılması gerekiyordu. AK Parti döneminde kadının her alanda yer alabilmesi için önündeki engeller kaldırıldı. 5 milyona yakın üyesiyle dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan AK Parti Kadın Kollar siyaset okulu vazifesi gördü. Şimdi AK Parti kadrolarında kadınlar önemli noktalarda bulunuyor” diye konuştu.

Gelişen ve değişen dünyada insan hakkı kavramının da değiştiğine dikkat çeken Gözgeç, “İnsan Hakları Politika Belgesi Düzenleme çalışmamız da var. Özellikle kendi kavramlarımız ve medeniyet kodlarımızdan güç alarak bir anlayış oluşturacağız. Magna Carta’nın sözleşmesinde halk yine köle olmaktan kurtulamaz ancak insan hakları belgesi olarak geçer. Bu belgeden 583 yıl önce, BM İnsan Hakları Beyannamesi’nden 1400 yıl önce varolan Veda Hutbesi’nde hiç bir ayrım yapmaksızın ‘Ey İnsanlar’ denir. Geçmişten geleceğe kendi medeniyet kodlarımızla içselleştirilmiş bir insan hakları kavramını ortaya koymak amacındayız” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X