Aktaş’tan açıklama: Yıkılması gerekiyor…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yeni Çelikpalas Oteli’nin 31 yıldır atıl durumda bırakılan ve çevre sağlığı açısından tehdit oluşturan binasının yıkılması gerektiğini söyledi.

Aktaş’tan açıklama: Yıkılması gerekiyor…
HABERİ PAYLAŞ

DERYA DEMİR PINAR

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı, Başkan Aktaş yönetiminde gerçekleştirildi.

Toplantıda, 1988 yılında inşa edilen ve yıllardır atıl durumda bırakılan Yeni Çelikpalas Oteli’nin imar değişikliği gündeme geldi. Yeni Çelik Palas Oteli arazisinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılması planlanan yüksek katlı binalara tepki gösteren CHP’li meclis üyeleri, ‘‘Yeni Doğanbey istemiyoruz” diyerek, emsali 2,35 olarak belirlenen planlara karşı çıkılması gerektiğini vurguladı.

BÜYÜKŞEHİR BY-PASS EDİLDİ…

Aktaş ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, atıl vaziyetteki binanın yıkılması yönünde görüş bildirdiğini yineledi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın otelin yarım kalan inşaatı ve arsası için 10 katlı ve 2.35 emsalle yapılaşma izni verdiğini, kararın 12 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandığını anımsatan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi by-pass edilerek alınan kararın yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girmesiyle iptal edileceğini belirtti.

PLAN VAR AMA KARAR YOK…

Konuya ilişkin Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüklerini ifade eden Aktaş, ‘‘Duyduğumuz rahatsızlığı bizzat Cumhurbaşkanımıza ifade ettik. Özelleştirme İdaresi’nde yapılan plan var ama alınmış bir karar yok. Bu planın şehre neticesi çok iyi değil. Kesinlikle böyle bir şeyi kabul edemeyiz. 2,35 emsal Bursa’ya sıkıntı yaşatır. 1988 yılında yapılan bina çevre sağlığı açısından da büyük risk taşıyor. Yapının ortadan kaldırılmasıyla ilgili sürecin başlamasını bekliyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X