1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Alpiş'in yeni gözdesi gıda
Alpiş'in yeni gözdesi gıda

Alpiş'in yeni gözdesi gıda

İnşaat sektörünün güçlü oyuncusu Alpiş Group, gıdada da büyüyor. Üçkaşık'ı bünyelerine kattıklarını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, ses getirecek yatırımların yolda olduğunu söyledi.

A+A-

ASLIHAN AYDIN

Alpiş Group, gıda sektöründe büyüme kararı aldı. Alpiş, ortağı olduğu ve bünyesinde Tavacı Recep Usta Restaurant ile İpek Koza Balo Salonu'nun yer aldığı Üçkaşık Gıda'nın tamamını satın aldı. 

Alpiş Group Yönetim Kurulu Başkanı Sertaç Karaalp, Tavacı Recep Usta'da düzenlediği basın toplantısında, “İnşaat sektöründe olduğu gibi gıdada da Bursalıların takdirini kazanacağımızı düşünüyorum” dedi. Türkiye'de farklı illerde şubeleri bulunan Tavacı Recep Usta'yı Bursa ile buluşturduklarını hatırlatan Karaalp, “Farklı sektörlerde büyüme kararı almamızla birlikte Üçkaşık Gıda'yı diğer ortakların hisselerini alarak Alpiş Group ailesine kattık. Güneydoğu yöresinin lezzetlerini sunan Tavacı Recep Usta'yla Bursalı hemşehrilerimizin beğenisini kazanacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu. Yemeğin hala Recep Usta'nın kontrolü altında olduğuna dikkat çeken Karaalp, “Pirinç tek yerden geliyor, etimiz hala Diyarbakır'dan geliyor. Bir kilo et dahi dışarıdan aldığımızda bayiliğimiz zaten iptal olur” dedi. Karaalp, Bursa'da ses getirecek gıda yatırımları plandıklarını da açıkladı.

EKSİKSİZ TESLİMAT

Alpiş Group'un 1993 yılında aile şirketi olarak kurulduğunu hatırlatan Karaalp, Bursa'da 2003 yılından beri faaliyet gösterdiklerini söyledi. İnşaatta talebi karşılanmak için çalıştıklarını ifade eden Karaalp, “Güvenli ve titiz çalışmamız başladığımız her projeyi eksiksiz teslim etmemiz sayesinde Bursa'da kısa sürede tanınan bir firma haline geldik. Alp Rezindans, Alpiş Villaları, Alpiş Halitbey Tower ve Foresta Balat gibi birçok projeyi hayata geçirdik. Bize ne mutlu ki, bugün 700'e yakın aile, Alpiş Group tarafından inşa edilen konutlarda mutlu bir yaşam sürüyor” diye konuştu.

İNŞAATTA DEVAM

Genç nüfusun ve kentsel dönüşüm sürecinin inşaatın önünün açık olduğunu gösterdiğini belirten Karaalp, nitelikli projelerle sektördeki çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı. Karaalp, bir otel yatırımı plandıklarını da sözlerine ekledi.

7,5 MİLYON YATIRIM YAPILDI

Tavacı Recep Usta'nın yerinin Nilüfer Belediyesi'ne ait olduğunu ve kendilerini kiracı olduğunu hatırlatan Sertaç Karaalp, “Yap-işlet-devret modeliyle biz burayı satın aldık. O günkü şartlarda böyle düşünüldü. Bugün olsa yapmam. Böyle bir yatırımı yaptıktan sonra arsayı almak hiçbir şey değildi. 7 ay sonra yeşil alana bina yapıldı diye kamuoyuna yansıdı. 7,5 milyon lira yatırım yapılan bir alanın peşkeşi nasıl olur, kamuoyunun takdirine bırakıyorum” diye konuştu.

EZİLEN BİZ OLDUK

Bu meselenin aslında Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Nilüfer Belediyesi arasında olduğunu ifade eden Karaalp, “Ben AK Parti üyesiyim. Bu arazinin CHP'li belediyenin sınırlarında olması, diğer belediyenin AK Partili belediye olması, sorunların çözümünü zorlaştırdı. Arada ezilen, mağdur olan biz olduk. Büyükşehir Belediyesi bize ceza yazdı. Aslında biz mal sahibi değiliz. Birinci derecede sorumlu olan Nilüfer Belediyesi'dir” dedi.

5 DAVANIN 3'ÜNDEN BERAAT

Tavacı Recep Usta ile ilgili toplam 5 davanın açıldığını kaydeden Karaalp, söyle konuştu: “Açılan toplam 5 davanın üçünden hem biz hem Nilüfer Belediyesi beraat etti, 2 dava sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de iyi niyetle bakıyor. Sonuçta Bursa'ya hizmet eden bir işletme. 110 kişi ekmek yiyor. 7,5 milyon yatırım yapmışız. 3 senedir burası daha 1 lira kar etmedi. Buranın Bursa'ya zararı varsa, yemin ediyorum, 24 saat geçmeden ben burayı kapatır, yerle bir ederim.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.