1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Arap yatırımcının heyecanı büyük: Türkiye sembolüyle termal projesi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Arap yatırımcının heyecanı büyük: Türkiye sembolüyle termal projesi!

A+A-

Önce... Bir bilgi karışıklığını düzeltmek gerekiyor. Bir dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü olan Yasin Aktay'ın aracılık ettiği Arap yatırımcının Sıcaksu'daki termal projesine ilgisini 12 Şubat 2018 günü bu sütunlardan duyurduk.

Ancak...

Suudi-Kuveyt ortaklığındaki yatırımcıyla görüşmelerde ilerleme sağlanamadı.Bunun üzerine... Aktay'ın görüşmesinde de hazır bulunan AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın aracılığıyla Büyükşehir gündemine Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük emirliği olan Dubai merkezli dünya devi bir firma girdi. 1.-yazi-i̇çi̇n-mufit-aydin-ve-tabakhaneler-termal-projesi̇-001.jpg

Dubai'de ilk beşte yer alan, dünyanın çeşitli yerlerinde otelleri olan, bünyesinde inşaat grupları da yer alan firma, Aydın aracılığıyla Büyükşehir'le temas kurdu.

İlk görüşmeler olumlu olunca, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ve Genel Sekreter Yardımcısı Murat Kuşun yerinde inceleme için Dubai'ye gittiler.

O gelişmeyi de...

19 Temmuz günü "Dubai’de milyar Dolar’lık flört: Sıcaksu’ya Arap yatırımcı ilgisi" başlığı altında, Başkan Aktaş'ın verdiği bilgilerle aktardık.

Sonrasında olanları da AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın'a sorduk.

Söze...

"Bürokrat arkadaşlarımız Dubai'de incelemeler yaptılar. İzlenimlerini sorduğumda, mükemmel olduğunu söylediler" diye başladı ve şunu söyledi:

"Dünya devi bir firma... Sıcaksu'daki termal projesiyle büyük bir heyecan duyarak ilgileniyor. Çok farklı, özel ve benzersiz bir proje yapmak istiyor."

Sözlerini şöyle açtı:

"Dünyanın çeşitli yerlerinde ülkelerin önüne geçen sembol yapılar vardır. Örneğin Dubai denince akla Burj Al Arab Hotel gelir. Yelken görünümlü yapıyı herkes bilir."

Şöyle devam etti:

"İşte, Dubai'deki yatırımcı bizim Sıcaksu için de Türkiye'nin sembolü olacak dev bir proje düşünüyor. Türkiye'nin tarihi ve kültürünü yansıtan, dünyanın her yerinde tanınacak bir proje hazırlıyor."

Gelinen noktayı şöyle ifade etti:

"Firma güçlü ve Bursa projesi için heyecanlı. Büyükşehir de olumlu. Ancak yabancı yatırımcı açısından bazı pürüzler var. Onlara çözüm aranıyor."

Beklentisi de şu:

"Dünyanın her yerinde müteşebbisler ürkektir. Pürüzleri bir an önce giderip Bursa'nın böyle bir yatırımı kazanması elbette arzumuz."
 

Dubai'de 10 bin konut, Suriye'de 40 okul yaptı

 

Sıcaksu'da dünyanın tanıyacağı dev bir termal tesis yapmayı hedefleyen Dubai merkezli Arap yatırımcıyı AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın tanıttı:

"Finansman açısından çok güçlü ve çok ciddi bir firma. Dubai'inin ilk 5 firması arasında yer alıyor. Dünyanın çeşitle yerlerindeki otelleri yanında Dubai'de 10 binin üzerinde konut ve işyerleri yaptı."

Şunu da ekledi:

"Firma Suriye'de de 40 okul ve üniversite binası yaptı."
 

Sıcaksu projesinde trafik yeraltına alınıyor  3.-yazi-icin-ak-parti-bursa-milletvekili-mufit-aydin-olay-medya-ziyareti-001.jpg

 

AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın, büyük heyecan duyan Dubaili yatırımcının termal projesi için Bursa'ya gelip Sıcaksu'yu incelediğini söyledi.

Düşüncesini de şöyle aktardı:

"Çok büyük bir proje hazırlıyor. Türkiye'nin sembolü yanında bölgedeki trafiği tümüyle yeraltına almak istiyor."

Nedenini de açıkladı:                                       

"Turizm açısından cazip olabilmesi için Sıcaksu, Kültürpark, Merinos ve Kent Meydanı'nı birleştirmek istiyor. Bu nedenle de trafiği yeraltına almak istiyor."
 

AK Parti'den Kadın Kolları Kurultayı için Ankara'ya çıkarma 4.-yazi-icin-bennur-karaburun,-abdulhamit-gul,-suleyman-soylu,-zehra-zumrut-selcuk--001.jpg

 

18 Ağustos'ta büyük kongresini yapacak olan AK Parti'de dün Kadın Kolları Kurultayı vardı. Kurultay için de Bursa'dan Ankara'ya adeta kadın çıkarması yapıldı.

Başta...

İl Başkanı Ayhan Salman ve İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu olmak üzere, kurultaya en yüksek katılım sağlayan iller arasında Bursa ön sıralarda yer aldı.

Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam'ın yeniden seçildiği kurultayın divan kurulunda Bursa Kadın Kolları İl Başkanı olarak Gülten Kapıcıoğlu da yer aldı. Ancak, daha çok eski yönetimdeki isimlerin olduğu Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesinde Bursa'dan kimsenin yer almaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında Amerikalı 2 bakana yaptırım uygulanacağını açıkladığı kurultayda ilgi gören isimlerden biri de AK Parti Bursa eski Milletvekili Bennur Karaburun'du.

Milletvekili arkadaşlarıyla görüşmeler yapan Karaburun salonda Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya gelip sohbet etti.
 

Bu fotoğraftaki yönetimden 1 Bakan yardımcısı, 2 de başkan çıktı  5.-yazi-icin-20-kasim-2012-tarihli-ziyaret-bihmed-yonetim-kurulu-halil-eldemir,-muhsin-ozyildirim,-davut-gurkan.jpg

 

Tarih 20 Kasım 2012... Kısa adıyla BİHMED olarak bilinen Bursa İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nin yönetim kurulu ziyaretimize geldi.

O dönem...

BİHMED Başkanı olarak Halil Eldemir görev yapıyordu. Eldemir 2015 yılında 7 Haziran seçiminde memleketi Bilecik'ten milletvekili seçildi. 1 Kasım'da seçimler tekrarlanınca ikinci kez seçildi ve Bilecik Milletvekili olarak çok faal çalıştı.

Bilecik-Yenişehir yolunun duble yol olması için büyük mücadeleler verdi.

24 Haziran'da ikinci sırada yer alınca parlamentoya gidemedi, ama önce Şehircilik ve Çevre Bakanlığı'nda müşavir olarak görevlendirildi, 2 gün önce de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Fotoğraftakilerden...

Muhsin Özyıldırım, kuruluşuna öncülük ettiği Tarihi Çarşı ve Hanlar Derneği Başkanı oldu, sonra da aynı adla kurulan federasyon başkanlığını üstlendi.

Davut Gürkan ise Cemalettin Torun yönetiminde İl Başkan Yardımcısı olarak siyaset yaptı, şimdi de Kızılay Bursa Şubesi Başkanı olarak sosyal sorumluluk aldı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.