1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Asfalt yolda 15-20 cm çökme oluştu
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Asfalt yolda 15-20 cm çökme oluştu

A+A-

Günay Bey yukarıdaki fotoğraf Nilüfer ilçesi Ertuğrul Mahallesi 110. Sokak’ta yaklaşık 4 aydır yapılmayı beklemektedir. Adalet Bakanlığı Lojmanları’nı yapan inşaat firmasının altyapı için açmış olduğu çukurlar sağlıklı bir şekilde kapatılmadığı için şu an yolun yarısı kullanılamamaktadır.

sozsizde-09022018-1.jpgYağmurlu havalarda ya da geceleri yolu bilmeyen bir sürücü için her an ciddi bir kaza tehlikesi arz etmektedir.

Yetkilileri gereğini yapmaya davet ediyoruz.

Yaşam 3 site sakinleri

 

Osmangazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne bir maruzatım var!
 

Merhaba Günay Bey, emekli maaşımdan başka gelirim yok ve tek konutum var. Emlak Vergisi muafiyet şartlarını taşıdığımı düşünerek Osmangazi Belediyesi’ne 3.3.2017’de müracaatta bulundum. Karacabey’de 30 hissedarı olan rahmetli dedemden kalan tarlalar var. Bu tarlaların nerede olduğu, kullanan var mıdır yok mudur hiçbir bilgim de yok, en ufak bir gelir de elde etmiyorum. Bu tarlalarla ilgili Osmangazi Belediyesi’nin ilgili biriminin isteği üzerine Karacabey Tarım Müdürlüğü cevap veriyor. İlçe Tarım Müdürlüğü yazısında aynen “Yapılan araştırmada Rıdvan ULU adına kayıtlı toplam 558 m2 tarla görülmekte olup, bu arazilerden yıllık: 55,80 TL/yıl aylık 4,65 TL/aylık gelir elde edilir” şeklinde bir ifade kullanılmış. Yaklaşık bir yıldır sözü edilen komik gelirle ilgim olmadığını hem Tarım Müdürlüğü’nün yazısındaki ifadenin genel bir ifade olduğunu, benim gelir elde ettiğim konusunda kesin bir hüküm taşımadığını ulaşabildiğim memurlara anlatmaya çalıştım ama nafile. Belki beni anlarlar diye daha yetkili kişilere ulaşmaya çalıştım ama mümkün olmadı.

En son 40 gün önce üçüncü defa dilekçe vererek şansımı denedim. Herhangi bir cevap gelmeyince Osmangazi Belediyesi’ne uğrayıp sordum. Bana tebligat yapıldığını söylediler. Bana tebliğ edilen bir şey olmadığını söyleyince ‘Kaplıkaya Mahallesi’ndeki adresinize gönderildi’ dediler. Tebliğ edildiği söylenen yazıyı elden aldım ve gerçekten hiçbir ilgim olmayan adrese gönderilmiş olduğunu ve talebimin de kabul edilmediğini gördüm. Oysa ben Osmangazi’nin Yenikent Mahallesi’nde oturuyorum ve müracaat dilekçemde de belirtmiştim. Kapı veya daire numarası yanlış yazılsa belki normal karşılayacağım ama hiç ilgisi olmayan bir adrese gönderilmiş ve tebliğ edilmiş. Artık kime tebliğ edildiyse?

Rıdvan ULU

sozsizde-09022018-2.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.